top of page
1.jpg

Сьогодні (28.01) відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами (ООП) у Ружичанському ЗДО "Сонечко". Основною метою зустрічі було:

 - аналіз динаміки розвитку дитини з особливими освітніми потребами за підсумками першого півріччя 2024-2025 навчального року;
- обговорення результатів індивідуальної програми розвитку (ІПР): її відповідності поточним потребам дитини, та виконання індивідуального навчального плану (ІНП);
- оцінка ефективності проведення корекційно-розвивальних занять і визначення подальших кроків.

 У ході засідання детально розглядалися досягнення дитини, труднощі, які виникали під час навчання та корекційної роботи, а також рекомендації щодо вдосконалення освітнього процесу.

 Завдяки злагодженій роботі педагогів, спеціалістів і батьків ми бачимо позитивні зміни в навчанні та соціалізації дитини. Корекційно-розвивальні заняття продемонстрували свою ефективність, сприяючи розвитку ключових навичок.

 Дякую кожному члену команди за злагоджену співпрацю та відповідальне ставлення до важливої справи — підтримки дитини з ООП.

1.jpg

25 лютого 2025 року, фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр», Оксана Базюк, взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Скаржинецькому ЗДО, Розсошанської громади.

Фахівці детально аналізували та ознайомлювали батьків з результатами виконання короткострокових цілей. Також обговорювали навчальні досягнення, відзначали сильні сторони дітей з ООП, визначали шляхи подолання певних освітніх труднощів, ділилися ефективними методами та прийомами взаємодії.

2.jpg

З метою вивчення сутності та можливостей використання сучасних інноваційних технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, впливу на підвищення якості освітнього та корекційно-розвивального процесів 26 лютого 2025 року було проведено семінар-практикум "Використання сучасних технологій у навчанні дітей з ООП"

Міжнародний день протидії булінгу (International Stand Up to Bullying Day) відзначається щороку у два різні дні: третя п'ятниця листопада та остання п’ятниця лютого. Остання дата збігається з Тижнем боротьби з булінгом, що посилює послання єдності проти переслідувань. З моменту його започаткування у 2008 році понад 230 шкіл, робочих місць та організацій, що представляють понад 125 000 осіб, зареєструвалися для того, щоб виступити проти булінгу. Учасники засвідчують свою прихильність, ставлячи підпис і одягаючи спеціальну рожеву сорочку-обітницю.

480747050_2365233223854423_2364413174756661464_n.jpg

Булінг – це серйозна проблема, яка може залишити глибокий слід у житті дитини. У цьому відео ми розглянемо, що таке булінг, які його основні причини та наслідки, а також як йому запобігти, особливо в інклюзивному середовищі. Ви також дізнаєтеся, як діяти, якщо булінг уже стався, і яку роль у цьому процесі відіграють батьки, вчителі та фахівці.

Разом ми можемо створити безпечне та підтримуюче середовище для всіх дітей!

1.jpg

9 січня 2025 року відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу у Шумовецькій гімназії Розсошанської сільської ради.
Результати засідань команд супроводу:
-проаналізовано навчальні досягнення та динаміку розвитку осіб з ООП. Обговорили, які успіхи вже досягнуто, які труднощі ще виникають і в яких сферах потрібна додаткова підтримка;
- обговорили результативність корекційно-розвиткових занять.

2.jpg

10.01. 2025 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Новосільському ЗЗСО.

Під час засідань учасниками Команд супроводу детально проаналізовано виконання Індивідуальних програм розвитку здобувачів освіти, аналіз їх стану розвитку та навчальних досягнень на кінець першого семестру. Командами супроводу орієнтовно сплановано подальшу організацію освітнього процесу, реалізацію корекційно-розвиткових цілей з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей кожної дитини з ООП.

Основною умовою у забезпеченні успішності навчання дитини з особливими освітніми потребами в загальноосвітньому навчальному закладі є індивідуалізація навчально-виховного процесу. Індивідуальне планування навчально-виховного процесу починається з розроблення індивідуальної програми розвитку (ІПР), яка допомагає педагогічному колективу закладу пристосувати освітнє середовище до потреб дитини та забезпечити доступність загальноосвітньої навчальної програми. Вона закріплює вимоги до організації навчання дитини, зокрема визначає характер освітніх послуг та форм підтримки. Саме з цією метою 20, 21 та 22 вересня відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу в Новосільському ЗЗСО І-ІІІ ступенів за участі фахівця ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Наталії ВОЙТ.

Blank 3 Grids Collage (5).png
Blank 2 Grids Collage (7).png
Blank 3 Grids Collage (6).png
65.jpg

22 вересня 2023 року, за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони, відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу в Шумовецькій гімназії. Обговорювались питання щодо створення ІПР, проведення корекційно-розвиткових занять, внесення ІПР у автоматизовану систему.​

17 лютого 2022 року фахівці (консультанти) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Гевал І. В. та Стасюк А. С., взяли участь у перегляді онлайн семінару-практикуму   «Психологічні аспекти становлення і розвитку дитини з особливими освітніми потребами» організованим Хмельницьким ОІППО та обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти. Дякуємо доповідачам за корисну та змістовну інформацію.

онлайн семінару-практикуму   «Психологічні аспекти становлення і розвитку дитини з особливими освітніми потребами»
онлайн семінару-практикуму   «Психологічні аспекти становлення і розвитку дитини з особливими освітніми потребами»

17 лютого 2022 року фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк А. С. провела онлайн засідання батьківської школи: «Гармонійна мама-гармонійна дитина».

Батьки дітей з особливими освітніми потребами мали змогу ознайомитись з інформацією про емоційне вигорання та ефективні шляхи його подолання, про взаємини дитячо-батьківських відносин, отримали практичні поради та рекомендації щодо побудови гармонійних стосунків з дитиною з особливими освітніми потребами.

�ГАРМОНІЙНА МАМА-ГАРМОНІЙНА ДИТИНА
ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОЇ ШКОЛИ ІРЦ

23 лютого 2022 року фахівцем (консультантом) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Наталією Войт було проведено онлайн засідання Клубу професійного спілкування на тему: «Використання кінезіологічної казки в роботі з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку». Наталія Іванівна звернула увагу, що використання кінезіологічних вправ сприяє збудженню певної ділянки мозку і вмикає механізм об'єднання думки і рухів. В результаті цього навчальний матеріал сприймається більш цілісно і природно, як би розумом і тілом, і тому краще запам'ятовується. Крім цього вправи для мозку також сприяють розвитку координації рухів і психофізичних функцій, розвитку зв’язного мовлення та дрібної моторики.

В ході заходу вихователь Ярмолинецького ЦРД Марусій Наталія Борисівна презентувала досвід роботи з теми: «Практичні ігри та вправи на розвиток міжпівкульної взаємодії та дрібної моторики». Педагоги мали змогу отримати практичні поради і рекомендації щодо впровадження та реалізації даної технології у роботі з дітьми.

ВОЙТ НАТАЛІЯ
Використання кінезіологічної казки в роботі з дітьми дошкільно�го і молодшого шкільного віку»
МІЖПІВКУЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ
психологічна підтримка ярмолинці
ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ЯРМОЛИНЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТА РОЗСОШАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ТА УСІ
ХТО ПОТРЕБУЄ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ І ДОПОМОГИ,
ДО ВАШИХ ПОСЛУГ ФАХІВЦІ (КОНСУЛЬТАНТИ)
ІРЦ ЯРМОЛИНЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ.

Наша адреса:

смт. Ярмолинці, вул. Центральна, 14

(колишнє приміщення селищної ради)

семінар-практикум на тему: "Ефективна взаємодія педагога та учнів з ООП"
семінар-практикум на тему: "Ефективна взаємодія педагога та учнів з ООП"
семінар-практикум на тему: "Ефективна взаємодія педагога та учнів з ООП"

24.03.2022 року фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Гевал І.В. та Сидорчук С.П. було проведено семінар-практикум на тему: "Ефективна взаємодія педагога та учнів з ООП" для педагогів інклюзивних класів. В ході зустрічі висвітлено питання: про чинники, які підвищують взаємодію педагога інклюзивного класу з учнями та корекційну спрямованість навчального матеріалу для учнів з ООП.

Хмелюк Жанна Афанасіївна - заступник директора з НВР Жилинецької гімназії, вчитель інклюзивного класу поділилась з колегами своїм досвідом взаємодії під час уроку з ученицею, яка має ООП.

«Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни»
«Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни»
«Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни»
«Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни»

29 березня 2022 року фахівці (консультанти) ІРЦ, Базюк О.Б, Гевал І. В. та Стасюк А.С. взяли участь у онлайн-тренінгу «Як тримати себе в ресурсі та справлятися з переживаннями в умовах війни», який був організований Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти.

Доповідачем та онлайн тренером на заході виступала кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, психологиня-арттерапевтка, керівниця відокремленого підрозділу ВГО Арт-терапевтична асоціація у Хмельницькій області, волонтерка платформи «Психологічна підтримка «Перемога» Лариса Олександрівна Подкоритова.

Захід був спрямований на дослідження своїх ресурсів в умовах війни. Учасників ознайомили з простими способами урегулювання свого емоційного стану під час війни в Україні. Визначали поняття «ресурс», досліджували власні ресурси під час війни, доцільність ритмів, звичок та ритуалів. Також кожен учасник тренінгу мав змогу опрацювати низку вправ на самодослідження та отримати практичні рекомендації і прийоми для саморегуляції та самодопомоги у воєнний час.

«Психолог�ічна підтримка дітей з ООП в умовах воєнного часу» Стасюк Альона
«Психологічна підтримка дітей з ООП в умовах воєнного часу» Стасюк Альона
3.jpg

28 березня 2022 р. відбулась онлайн зустріч для фахівців ІРЦ «Психологічна підтримка дітей з ООП в умовах воєнного часу». Під час заходу своїм досвідом роботи «Реакція дітей та підлітків на надзвичайні події та надання психологічної допомоги» поділилась фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альона Сергіївна.

Дякуємо організаторам, методистам ОРЦ та колегам за корисні поради, цікаві вправи та техніки, які можна використовувати у подальшій роботі.

Нетрадиційні методи подолання мовних порушень у дітей»
3.jpg
Нетрадиційні методи подолання мовних порушень у дітей»

29 березня 2022 фахівцем ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Л.Кузь було проведено засідання клубу професійного спілкування «Нетрадиційні методи подолання мовних порушень у дітей». Фахівець наголосила що мовленнєва патологія не існує сама по собі. Неповноцінна мовна діяльність накладає відбиток на формування у дітей сенсорної, інтелектуальної та афектно-вольової сфери. А саме використання додаткових нетрадиційних методів допоможуть створити на логопедичних та корекційних заняттях умови для оптимального фізичного та нервово-фізичного розвитку, забезпечить належний рівень здоров'я дітей та допоможуть скоригувати порушення мови. І.Ковальчук вчитель-логопед логопедичного пункту при Скаржинецькому ліцеї поділилася досвідом роботи, розповіла про методи якими користується, продемонструвала логопедичні ігри та казки які використовує на різних етапах логопедичних занять.

4.jpg
1.jpg

В умовах воєнного стану важливо забезпечити продовження навчання осіб з особливими освітніми потребами, які вимушено переїхали на тимчасове проживання до інших регіонів України.

У разі, якщо під час воєнного стану висновок, що надавався ІРЦ до введення воєнного стану було втрачено, батьки (інші законні представники) особи з ООП можуть отримати копію висновку на порталі АС «ІРЦ» (https://ircenter.gov.ua/) або у відповідному мобільному додатку. Якщо самостійно отримати копію висновку не можливо, батьки (інші законні представники) особи з ООП можуть звернутися до ІРЦ за місцем тимчасового проживання особи, отримати копію висновку за допомогою фахівців ІРЦ або провести первинну (повторну) комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.

Перед проведенням комплексної оцінки керівник (директор) інклюзивно-ресурсного центру або уповноважені ним працівники проводять первинний прийом заявників, визначають час, місце, дату проведення комплексної оцінки та встановлюють наявність у них таких документів:

  • - документи, що посвідчують особу заявників (паспорт);

  • - свідоцтво про народження дитини;

  • - інші документи, що посвідчують особу, якій проводитиметься комплексна оцінка.

  • - у разі проведення комплексної оцінки особи з інвалідністю до звернення (заяви) до інклюзивно-ресурсного центру щодо проведення комплексної оцінки додається її індивідуальна програма реабілітації (за наявності).

Комплексна оцінка проводиться за письмовим зверненням (заявою) до ІРЦ батьків (одного з батьків) або інших законних представників особи з особливими освітніми потребами або особи з особливими освітніми потребами, яка досягла 14 років (за погодженням із батьками, іншими законними представниками).

Інклюзивний клас (група) утворюється на період дії довідки про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи, або до моменту виїзду особи з ООП до іншого місця проживання.

Режим роботи установи:

Понеділок – 08.00-17.15

Вівторок– 08.00-17.15

Середа – 08.00-17.15

Четвер – 08.00-17.15

П’ятниця – 08.00-16.00

Обідня перерва - 12.00-13.00

Запис на консультацію та комплексну оцінку за телефоном: +380676649322

Електронна скринька: yarmolyntsi_irc@ukr.net

УВАЖНО СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ УСТАНОВИ

ТА У СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ FACEBOOK!

Офіційний сайт установи: https://www.yarmolyntsi-irc.com/

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/groups/ircyarmolyntsy

Фактична адреса: смт. Ярмолинці, вул. Центральна, 14 (колишнє приміщення селищної ради).

Бережіть себе та своїх близьких!

«Технології візуалізації навчальних матеріалів в освіті осіб з ООП»
«Технології візуалізації навчальних матеріалів в освіті осіб з ООП»
«Технології візуалізації навчальних матеріалів в освіті осіб з ООП»
«Технології візуалізації навчальних матеріалів в освіті осіб з ООП»
«Технології візуалізації навчальних матеріалів в освіті осіб з ООП»

31 березня 2022 фахівцем ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Наталією Войт, було проведено засідання за круглим столом з питання «Технології візуалізації навчальних матеріалів в освіті осіб з ООП». Візуалізація розглядалась як важливий чинник успішності інклюзивного навчання. Обговорювались різні техніки та інструменти візуалізації. В обговоренні даного питання взяли участь фахівці ІРЦ: Кузь Л.М., Гевал І.В., Стасюк А.С. Досвідом з використання технік візуальної подачі навчального матеріалу поділились педагоги, які працюють з особливими дітьми: Вітряк Н.І, Сидорчук Н. М., Ястремська Л.М., Гуменюк І.В., Гевелюк Н.А.

21 березня!

Долучись до всесвітньої акції – флешмобу «LOTS OF SOCKS»

Одягни кольорові шкарпетки!

Відчуй на собі здивовані погляди оточуючих і зрозумій,

що відчувають люди з синдромом Дауна щодня.

Чекаємо ваших фото в коментарях під публікацією у офіційній групі фейсбук, за посиланням: https://www.facebook.com/groups/410614092805871/search/?q=21

#ВсесвітнійДеньрозповсюдженнязнаньпроаутизм

#2квітня

#аутизмрасінфографіка

Захід відзначається щорічно 2 квітня, починаючи з 2008 року, встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН № A/RES/62/139 від 18 грудня 2007 року.

Мета цієї дати — підкреслити необхідність допомагати людям з аутизмом та підвищувати рівень їх життя. Адже чисельність дітей, з розладами аутистичного спектру, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств.

Традиційно, 2 квітня, у всіх країнах, і в Україні теж, проходять акції та флешмоби, метою яких є звернути увагу на цю проблему.

Аутизм — це порушення розвитку нервової системи, яке проявляється протягом перших трьох років життя. Це захворювання діагностується при наявності трьох симптомів: нестачі соціальних взаємодій, порушеною взаємної комунікації, обмеженості інтересів і повторюваного репертуару поведінки.

 

До 6 років мозок дитини активно засвоює інформацію. І якщо намагатися розвивати «дитину дощу» до цього віку зусиллями психологів, арт-терапевтів, логопедів, то з часом таку дитину можна адаптувати до соціального життя.

На що батькам потрібно звернути увагу

Порушення мови

Частина дітей не розмовляють зовсім, інші відстають від своїх однолітків у мовному розвитку. У віці до 12 місяців не агукають, не виявляють активно радості при наближенні мами або когось із близьких; видають одні й ті ж звуки, в 2 роки у них вкрай бідний словниковий запас (близько 15 слів), до 3 років вони майже не здатні комбінувати слова. Такі діти часто повторюють почуті десь слова і фрази, придумують власні слова (неологізми) і не користуються мовою для спілкування.

Відсутність емоційного контакту з людьми

В першу чергу – з батьками. Малюки не дивляться людям в очі, не тягнуться до батьків на руки, не посміхаються, часто чинять опір спробам взяти їх на руки, приголубити. Вони не відрізняють батьків від інших людей, не помічають, що до них хтось звертається.

Усамітнення

Дитина з аутизмом відчуває сильний дискомфорт серед інших людей, а з часом – тривогу. Вони не завжди грають з однолітками, не розуміють емоцій інших людей і тому віддають перевагу усамітненню, яке захищає їх від сильних переживань з приводу складнощів спілкування.

Напади агресії

Будь-яка невдача може викликати у дитини спалах гніву, спровокувати істерику, фізичну атаку. Агресія у дітей-аутистів може бути спрямована на інших і на самих себе.

Слабкий інтерес до іграшок

Наприклад, дитина не катає машинку, а годинами крутить її колесо. Інший варіант – прихильність тільки до однієї іграшки або її частини, до одних і тих же дрібних предметів.

 Стереотипність поведінки, страх змін

Діти-аутисти схильні здійснювати одні й ті ж дії протягом довгого часу: повторювати одне і те ж слово, бігати по колу, розгойдуватися з боку в бік, дивитися на обертові об'єкти, вертіти щось тощо.

 

Дорослі «люди дощу»:

  • Часто говорять про себе в третій особі, не використовують звернень і особових займенників.

  • При розмові не дивляться в обличчя співрозмовнику, або зовсім відвертаються від нього.

  • Мають неемоційну мову, яка нагадує автовідповідач, складається з коротких речень або повторень однотипних фраз чи слів.

  • Можуть перервати розмову і піти, оскільки втратили інтерес до розмови.

  • Можуть без причини і недоречно сміятися.

  • Часто не мають навичок самообслуговування (аутист може не вмиватися, не їсти, не переодягатися). Якщо ж вони це роблять, то доводять все до крайньої педантичності, створюють певні ритуали в своїх діях.

  • Повторюють рухи (махи руками, хитання головою, піднімання плечей тощо).

  • Можуть страждати від незрозумілих нападів паніки, гніву, злості.

  • Інколи виконують агресивні дії, спрямовані проти самого себе.

  • Мають високу сенсорну чутливість: напади паніки через різкі і гучні звуки, яскраве світло тощо.

Аутизм – це не вирок, це всього діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації та адаптації.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЛЮДЕЙ В АУТИЧНОМУ СПЕКТРІ 

ВІДЕО ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВІД ФАХІВЦЯ ІРЦ ЯРМОЛИНЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ГЕВАЛ І.В.

 

 

ЧЕК-ЛИСТИ «ЯК РОЗПІЗНАТИ ОЗНАКИ АУТИЗМУ У ДІТЕЙ?» 

МІФИ ПРО АУТИЗМ ТА ЇХ СПРОСТУВАННЯ

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

КОРЕКЦІЙНІ МЕТОДИКИ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ФАХІВЦІ

1.jpg
3.jpg
2.jpg

6 квітня 2022 року фахівцем ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світланою Сидорчук було проведено семінар-практикум «Особливості оцінювання навчальних досягнень осіб з ООП в умовах інклюзивної освіти». Фахівець розкрила питання використання адаптованих стратегій та технологій оцінювання, а також оцінювання на основі індивідуальних завдань та цілей модифікованого змісту навчальної програми. Досвідом роботи з даного питання поділились: вчитель початкових класів Новосільського ЗЗСО I-III ступенів Казначеєва Л.М. та вчитель математики і фізики Москалівського ЗЗСО I-III ступенів Вандоляк Л.Є.

5.jpg
4.jpg
7.jpg
6.jpg

14 квітня 2022 року фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Гевал Інгою та Стасюк Альоною було проведено засідання клубу професійного спілкування практичних психологів закладів освіти Ярмолинецької та Розсошанської ОТГ (в яких організовано інклюзивне навчання) на якому обговорювалася тема: "Роль практичного психолога закладу освіти в роботі команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП". Увага акцентувалась на практичних аспектах роботи з усіма учасниками команди супроводу практичним психологом у закладі освіти. Висвітлено питання першої психологічної допомоги та підтримки під час війни, що на часі є актуальним. Гостюмінським Валентином - практичним психологом Скаржинецького ліцею був представлений досвід його роботи із супроводу особи з ООП в процесі інклюзивного навчання.

2.jpg
1.jpg

В рамках виконання програм та заходів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності серед різних вікових груп населення, щодо небезпеки від мін та ВНП, навчання правильному поводженню з ними у небезпечних ситуаціях, враховуючи актуальність проблеми, пов’язаної з мінами та ВНП та необхідність проведення інформаційно-просвітницької діяльності з порушеного питання, а також великий ризик нещасних випадків серед цивільного населення, особливо дітей та підлітків, просимо ознайомитись з  навчальними матеріалами, для підвищення рівня обізнаності дітей про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів, навчання базовим правилам безпечної поведінки у разі їх виявлення.

Мінреінтеграції забезпечено виготовлення навчальних посібників у вигляді коміксів для дітей «Мінна безпека не без ПЕКа» та «Безпечний Пекосвіт» (далі – навчальний посібник).

 

Навчальні посібники отримали схвалення від ДНЗ «Інституту модернізації змісту освіти» для використання в освітньому процесі.

26.04.2022

279443157_1636898726687880_5684101483311124275_n.jpg

В рамках виконання програм та заходів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності серед населення, щодо небезпеки від мін та ВНП, навчання правильному поводженню з ними у небезпечних ситуаціях

27 квітня 2022 року в ІРЦ Ярмолинецької селищної ради було проведено навчання та інструктаж працівникам установи.

18.jpg
17.jpg
16.jpg
"Організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної освіти".jpg

6 травня фахівцями інклюзивно-ресурсного центру проведено семінар-практикум "Організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної освіти" для працівників дошкільної освіти Ярмолинецької та Розсошанської ТГ!

З метою інформування про небезпеку вибухонебезпечних предметів та попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення підозрілого предмету схожого на вибухонебезпечний пристрій надаємо доступ до перегляду відеоролика, який рекомендований Мінреінтеграції.

КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» ЯРМОЛИНЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ З МЕТОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВЧАСНОГО ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ ДО ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ТА ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ПРОВОДИТЬ КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ.
Також в умовах воєнного стану важливо забезпечити продовження навчання осіб з особливими освітніми потребами, які вимушено переїхали на тимчасове проживання до інших регіонів України.

У разі, якщо під час воєнного стану висновок, що надавався ІРЦ до введення воєнного стану було втрачено, батьки (інші законні представники) особи з ООП можуть отримати копію висновку на порталі АС «ІРЦ» (https://ircenter.gov.ua/) або у відповідному мобільному додатку. Якщо самостійно отримати копію висновку не можливо, батьки (інші законні представники) особи з ООП можуть звернутися до ІРЦ за місцем тимчасового проживання особи, отримати копію висновку за допомогою фахівців ІРЦ або провести первинну (повторну) комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.

Перед проведенням комплексної оцінки керівник (директор) інклюзивно-ресурсного центру або уповноважені ним працівники проводять первинний прийом заявників, визначають час, місце, дату проведення комплексної оцінки та встановлюють наявність у них таких документів:

- документи, що посвідчують особу заявників (паспорт);

- свідоцтво про народження дитини;

- інші документи, що посвідчують особу, якій проводитиметься комплексна оцінка;

- у разі проведення комплексної оцінки особи з інвалідністю до звернення (заяви) до інклюзивно-ресурсного центру щодо проведення комплексної оцінки додається її індивідуальна програма реабілітації.

Комплексна оцінка проводиться за письмовим зверненням (заявою) до ІРЦ батьків (одного з батьків) або інших законних представників особи з особливими освітніми потребами або особи з особливими освітніми потребами, яка досягла 14 років (за погодженням із батьками, іншими законними представниками).

Запис на консультацію та комплексну оцінку за телефоном: +380676649322

Електронна скринька: yarmolyntsi_irc@ukr.net

Сторінка facebook: https://www.facebook.com/.../irc.../expertise_badge_requests

Сайт ІРЦ: https://www.yarmolyntsi-irc.com/

Фактична адреса: вул. Центральна, 14.

280035750_1475551769567724_6472770733148811083_n.jpg
11.jpg
10.jpg

Сьогодні, 10 травня, фахівці (консультанти) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Базюк Оксана та Стасюк Альона, взяли участь у онлайн засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу у Скаржинецькому ЗДО.

13.jpg
12.jpg

Сьогодні, 10 травня, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Базюк Оксана взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу у Ярмолинецькому ЦРД та Правдівському ЗДО "Казочка"

16.jpg
15.jpg

Сьогодні, 13 травня фахівець ( консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Гевал Інга взяла участь у засіданні команди психолого- педагогічного супроводу дитини з ООП Розсошанського ЗДО "Яблунька", Розсошанської громади.

17.jpg
18.jpg
19.jpg
21.jpg
23.jpg

13 травня 2022 року відбувся онлайн семінар-практикум

"Особливості організації інклюзивного навчання дітей з РАС".

Фахівці (консультанти) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Гевал І. В. та Стасюк А. С. розповіли про особливості пізнавальної та емоційно-вольової сфери дітей з аутизмом, розкрили алгоритм дій батьків та адміністрації для організації інклюзивного навчання дітей з РАС у ЗДО.

До практичної частини заходу долучились педагоги освітніх закладів, які поділилися досвідом роботи із даною категорією дітей.

Важливість використання спортивно-ігрових технологій як засобу фізичного розвитку дітей з особливими потребами" розкрила, Рогачевська В. В.

Білоус Л. О. розповіла про використання сенсорних ігор у роботі з дітьми з РАС.

Гридасова Т. В., наголосила на ролі корекційно-розвивальної роботи для дітей з аутизмом та моніторингом позитивної динаміки розвитку після її впровадження.

26.jpg
27.jpg
29.jpg

Сьогодні, 17 травня, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Базюк Оксана взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу у Ярмолинецькому ЗДО №1 "Сонечко"

31.jpg
30.jpg

Сьогодні, 19 травня, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради - Гевал Інга прийняла участь у засіданні команди супроводу дитини з ООП Жилинецької гімназії.

У День вишиванки хочемо побажати миру і злагоди в ваших будинках і серцях. Нехай ваш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісною, успішною та незалежною. Пам'ятайте, що ми – Українці й зможемо все!

34.jpg
32.jpg
33.jpg

Наша вишиваночка - краса, гордість, оберіг! Сьогодні під час занять діти, які відвідують ІРЦ вишивали свою вишиваночку за допомогою плівки оракал. Заняття досить цікаве. Розвиває увагу, орієнтування у просторі, дрібну моторику та посидючість.

36.jpg
37.jpg
38.jpg
38.jpg
40.jpg
235.jpg

Для успішної роботи з дітьми , які мають інтелектуальні труднощі, лише сприймати і поважати їх мало. Передусім треба вміти їм допомогти. Насам перед це стосується реалізації корекційно-розвиваючої спрямованості навчання та спеціальної методики навчання цих дітей. Але без позитивного ставлення самого вчителя до дитини на успіх годі й сподіватися. Педагог перш за все повинен підходити до учня не з позиції, чого він не може через свої труднощі, а з позиції, що він може, незважаючи на наявне порушення. Це дуже важливо, адже і сама дитина повинна навчитися сприймати своє порушення як одну із своїх якостей, що виокремлює її з-посеред інших, і не більше того.

Саме тому 20 травня фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради було проведено засідання круглого столу «Практичні підходи в проведенні занять з дітьми, що мають інтелектуальні труднощі». Учасники засідання мали змогу познайомитися з :

- методами навчання дітей з порушенням інтелектуального розвитку (ПІР);

- особливостями роботи з дітьми дошкільного віку з ПІР;

- практичними підходами в роботі з учнями з ПІР при розв’язуванні арифметичних задач.

Також поділилися досвідом робрти з дітьми з ПІР логопед логопедичного пункту при Скаржинецькому ЗЗСО Ковальчук Ірина; вчитель початкових класів Олійник Лриса Скаржинецький ЗЗСО; корекційний педагог Ярмолинецького ЗЗСО №1 Собко Людмила.

41.jpg
42.jpg
44.jpg
43.jpg

Сьогодні, 23 травня фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Сидорчук Світлана взяла участь в онлайн засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП Москалівського ЗЗСО.

49.jpg
52.jpg
45.jpg
54.jpg
53.jpg
51.jpg
50.jpg
48.jpg
46.jpg
47.jpg

Фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк А. С., взяла участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу Новосільського ЗЗСО.

Учасниками Команд супроводу було здійснено моніторинг динаміки розвитку дітей: рівень освітніх досягнень, сформованість соціальних та комунікативних навичок, аналіз результативності корекційно -розвиткових занять, окреслено завдання на наступний навчальний рік.

57.jpg
56.jpg
55.jpg

Фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Сидорчук С.П. взяла участь в онлайн засіданні Команди психолого-педагогічного супроводу Малиницького ліцею Розсошанської сільської ради на тему «Моніторинг динаміки розвитку та оцінювання навчальних досягнень особи з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку».

60.jpg
59.jpg
58.jpg
1 ЧЕРВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ.

Ця важлива щорічна подія закликає всіх дорослих допомогти дітям отримати гідні умови життя, відпочинку та освіти, а також захистити їх від експлуатації та насилля. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1924 року Ліга націй прийняла Декларацію прав дитини - це був перший документ міжнародного рівня, який розповідав про дитячі права і безпеку.

У Міжнародного дня дітей є свій прапор. На зеленому тлі, що символізує ріст, гармонію, свіжість і родючість, навколо знака Землі розміщені стилізовані фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла та чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ символ нашого спільного дому.

Нехай не тільки в цей святковий день, але і в будь-який інший кожна дитина буде у безпеці, оточена любов'ю і турботою у мирній державі!

Дорогі наші дітки! Нехай вам завжди світить сонце яскраво, життя дарує приємні подарунки, а вночі на чистому небі будуть сяяти мільйони красивих зірок. Нехай збуваються всі ваші бажання, а батьки завжди будуть вам підтримкою.

ТАКОЖ 1 ЧЕРВНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ЩЕ ОДНЕ НОВЕ СВЯТО НА НАШІЙ ПЛАНЕТІ ‒ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БАТЬКІВ (GLOBAL DAY OF PARENTS).

Традицію святкувати таку важливу подію започаткувала Генеральна асамблея ООН 2012 року. Її приурочили до Міжнародного дня дітей, щоб підкреслити роль сім'ї у формуванні в дітей загальнолюдських цінностей. Також цей день допомагає краще зрозуміти, що батьки - головні вихователі дітей.

 

Шановні батьки! Бажаємо величезного сімейного щастя, душевності, любові, ніжності, турботи і уваги від ваших дітей. Нехай почуття єднання і привітності завжди гріє вас у будь-яку погоду, в будь-який час року, особливо у такий нелегкий час! Бережіть одне одного і будьте щасливі!

2.jpg
1.jpg

Сьогодні, у Всесвітній день захисту дітей в ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відбулись заходи для дітей, які відвідують центр. Фахівці (консультанти) ІРЦ провели тематичні бесіди та заняття.

Дітки мали змогу творчо попрацювати, відпочити, зарядитись хорошим настроєм!

Усім учасникам заходу по завершенню фахівці (консультанти) ІРЦ вручили подарунки.

2.jpg
1.jpg

Восьмого червня фахівці(консультанти) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Наталія Войт і Леся Кузь взяли участь у засіданні команди супроводу учня 1-Б класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка. Фахівці ознайомили учасників з результатами корекційно-розвиткової роботи, яку надавали в ІРЦ.

1.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg

Сьогодні, 9 вересня фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Базюк Оксана взяла участь в онлайн засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП Скаржинецького ліцею.

1.jpg
2.jpg

13 вересня 2022 р. фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Стасюк Альона взяла участь в онлайн засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП Жилинецької гімназії. У ході засідання було надано рекомендації щодо створення безбар'єрного простору, розроблення ІПР, адаптації та соціалізації дитини з ООП.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

14 вересня фахівець ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Кузь Л.М. взяла участь у засіданнях команд супроводу Ярмолинецького ЗЗСО №1. Основна мета першого засідання Команди супроводу - це розроблення Індивідуальної програми розвитку для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами; визначення способів адаптації та модифікації змісту навчального матеріалу; узгодження розкладу корекційно-розвиткових занять. Педагогічні працівники закладу освіти отримали необхідну методичну допомогу та рекомендації.

9.jpg
8.jpg
11.jpg
10.jpg
12.jpg

15 вересня у Ярмолинецькому ЗЗСО №1 відбулися засідання команди супроводу. Педагогічні працівники закладу продовжили роботу над складанням Індивідуальних програм розвитку для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.

13.jpg
16.jpg
14.jpg
15.jpg

Сьогодні, 15 вересня фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Базюк Оксана взяла участь в онлайн засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП Скаржинецького ЗДО "Ромашка".

4.jpg
1.jpg

У Правдівському ЗДО 16.09. 2022 року було проведено засідання команди супроводу особи з особливими освітніми потребами. Створення ІПР одне з важливих завдань для членів команди. Фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Гевал І.В. надала методичну допомогу її учасникам. Було приємно поспілкуватись з дитиною та почути її думки щодо планів на майбутнє навчання у школі! А позитивний відгук мами - найкраща оцінка результативності роботи команди супроводу!

5.jpg
2.jpg
3.jpg

16.09. 2022 року в Соколівському ЗЗСО були проведені засідання команд супроводу осіб з особливими освітніми потребами. Фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради - Гевал Інга Валентинівна взяла у них участь з метою надання методичної допомоги та консультування учасників. Створення ІПР для осіб з особливими освітніми потребами - крок відповідальний та командний для всіх учасників команд супроводу. Адже саме від того, як створений цей документ залежить процес навчання хороших хлопчиків і дівчаток. Вони в нас вірять і дивляться на своїх педагогів та батьків з довірою і любов'ю. Тому все для дитини та її розвитку!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg

З метою створення оптимальних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами з урахуванням їхніх індивідуальних потреб та можливостей, забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в класах з інклюзивним навчанням в Москалівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів 16 та 19 вересня відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу особи з ООП за участю фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Войт Наталії Іванівни. На засіданнях відбулося розроблення ІПР для кожної особи з особливими освітніми потребами та визначення напрямів психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

8.jpg

Сьогодні, 19 вересня, у Ярмолинецькому ЗЗСО № 2 було проведено перше засідання Команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами, на якому Базюк Оксана надала методичну допомогу у розробленні ІПР для учня з особливими освітніми потребами.

10.jpg
9.jpg

Сьогодні, 20 вересня, у Ярмолинецькому ЗЗСО №2 продовжилися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами, на якому Базюк Оксана надала консультаційну та методичну допомогу у складанні ІПР, надала відповідні рекомендації.

2.jpg
3.jpg
1.jpg

Сьогодні, 20 вересня фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Наталія Войт взяла участь в засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП Ярмолинецького ЗДО "Сонечко".

1.jpg
2.jpg

Сьогодні, 21 вересня, за участю фахівця консультанта ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Базюк Оксани в Ярмолинецькому закладі загальної середньої освіти #2 відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу для дітей з особливими освітніми потребами. Обговорено умови для навчання та створення індивідуальної програми розвитку відповідно до категорії труднощів та рівня підтримки дитини з ООП та ефективної взаємодії усіх учасників команди психолого-педагогічного супроводу в умовах воєнного стану.

2.jpg
1.jpg
3.jpg

21 вересня 2022 року з метою надання методичної допомоги фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альона, була присутня на засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу на базі Ярмолинецького центру розвитку дитини.

Обговорилися питання щодо особливості організації роботи інклюзивних груп в закладі, умови надання корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, розроблення та узгодження Індивідуальної програми розвитку.

9.jpg
2.jpg
4.jpg
3.jpg
10.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
1.jpg
10.jpg

Від діяльності команди психолого-педагогічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами безпосередньо залежить якість та ефективність інклюзивного навчання у закладі освіти. Адже саме така команда має створити належні умови, що сприяють розвитку особистості та інтеграції цих учнів у соціумі.

21 вересня відбулися засідання команд супроводу в Новосільському ЗЗСО. Педагоги закладу спільно з фахівцем Ярмолинецького ІРЦ Наталією Войт та батьками склали ІПР та відпрацювали спільне бачення подальшого розвитку кожного учня.

11.jpg

23 вересня — Міжнародний день жестових мов

Щорічно 23 вересня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день жестових мов.

Збереження жестових мов як однієї з передумов реалізації прав людей із порушенням слуху є однією з головних ці­лей Всесвітньої федерації глухих, а відповідна резолюція Генасамблеї ООН 2017 року підтверджує, що ранній доступ до мови жестів і послуг мовою жестів, включаючи якісну освіту, має життєво важливе значення. Крім того, цей документ визнає важливість збереження жестових мов як елемента мовного та культурного розмаїття.

Створення доступного мовного середовища для осіб з порушеннями слуху в усіх сферах суспільного життя - серед головних пріоритетів нашої держави. Громадяни України із порушеннями слуху повинні мати можливість отримувати будь-яку інформацію та послуги українською жестовою мовою.

Статус української жестової мови та мовних прав жестомовних осіб визначений, зокрема, у Законі України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Розвиток української жестової мови, як основного або одного з основних засобів спілкування жестомовних осіб, є одним із ключових завдань цього закону.

2.jpg
3.jpg
1.jpg

У Малиницькому ліцеї Розсошанської ТГ було проведено засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами в очно-дистанційному форматі. Головне питання звичайно ж складання ІПР з урахуванням потреб дитини та визначення цілей для командної роботи. Гевал І.В. фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради взяла участь для надання необхідної методичної допомоги та вирішенні питань, які виникали в ході засідання.

команда супроводу індивідуальна програма розвитку
Стасюк Альона фахіець консультант ІРЦ

04.10.2022 та 06.10.2022 року, відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Ружичанському ліцеї.

Були обговорені питання щодо умов ефективності роботи Команди супроводу, документації фахівців та педагогічних працівників в інклюзивному класі, складання та реалізації Індивідуальної програми розвитку дитини, якій організовано інклюзивне навчання.

Фахівець (консультант) ІРЦ, Стасюк Альона надала рекомендації Команді супроводу закладу освіти щодо складання індивідуальної програми розвитку та ефективної роботи з дітьми з ООП.

семінар-практикум «Діяльність Команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП у ЗЗСО на рівні базової середньої освіти».
7.jpg
6.jpg
Стасюк; інклюзія, інклюзивне навчання, Ярмолинці
1.jpg

Перебування дитини з ООП у закладі освіти без психолого-педагогічного супроводу є стихійною або формальною інклюзією, яка приносить лише шкоду й гальмує процес реального впровадження інклюзивного навчання. Психолого-педагогічний супровід дитини в інклюзивному закладі – це взаємоузгоджена комплексна діяльність команди фахівців і батьків дитини, спрямована на створення необхідних умов, що сприяють розвитку особистості учня, засвоєнню ним знань, умінь і навичок, успішній адаптації, реабілітації, його самореалізації та інтеграції в соціум. Саме тому фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради 7 жовтня 2022 р. було проведено семінар-практикум «Діяльність Команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП у ЗЗСО на рівні базової середньої освіти». В ході семінару розглядалися такі питання:

Теоретична частина:

І. Психолого-педагогічний супровід дитини з ООП

1.Склад учасників КС.

2. Принципи діяльності КС.

3. Завдання КС.

4. Основні функції КС.

5. Організація роботи КС.

ІІ. Професійна взаємодія фахівця ІРЦ та КС особи з ООП.

ІІІ. Функції та роль батьків у КС: основні засади співпраці.

Практична частина:

І. Оформлення ІПР особи з ООП.

ІІ. Протоколи засідань КС.

Психічне здоровʼя – це рівень психологічного благополуччя, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й рядом соціально-економічних, біологічних й факторів, що відносяться до навколишнього середовища.

Благополуччя особистості охоплюється реалізацією її здібностей, подоланням нормальних життєвих напружень, можливостями протистояти звичайним життєвим стресам, плідно працювати.

Всесвітня організація охорони здоровʼя виділяє наступні критерії психічного здоровʼя:

– усвідомлення і відчуття безперервності, постійності та ідентичності свого фізичного і психічного «Я»;

– почуття сталості та ідентичності переживань в однотипних ситуаціях;

– критичність до себе та своєї власної психічної продукції (діяльності) та її результатами;

– відповідність психічних реакцій (адекватність) силі й частоті середовищних впливів соціальним обставинам і ситуацій;

– здатність самоконтролю над поведінкою відповідно до соціальних норм, правил, законів;

– здатність планувати власну життєдіяльність і реалізовувати ці плани;

– здатність змінювати спосіб поведінки залежно від зміни життєвих ситуацій і обставин.

Психічне здоровʼя людини тісно повʼязане із наявністю і збереженням психологічної стійкості. Психологічна стійкість охороняє особистість від дезінтеграції й особистісних розладів, створює основу для внутрішньої гармонії, забезпечує реалізацію фізичних і духовних потенцій людини.

Стійкість до подолання труднощів, збереження віри в себе, упевненості в собі, своїх можливостях, досконалість психічного саморегулювання – це невідʼємні складові психічного здоровʼя.

2.jpg

22 жовтня, починаючи з 1998 року, з ініціативи канадських фахівців з дослідження патологій мови у світі відзначають Міжнародний день людей з вадами мови.

Мета цього дня – акцентувати увагу на проблемі людей із вадами мовлення і підтримка їх у суспільстві, адже у світі близько трьох мільйонів людей мають проблеми з мовленням.

Дитяча нейропсихологія – це професійна спеціальність, орієнтована на навчання і поведінку щодо мозку дитини.

Предмет нейропсихології – дослідження зв’язків між роботою мозку та психічними процесами.

Вправи варто застосовувати якщо дитина:

• швидко стомлюється;

• погано засвоює навчальний матеріал;

• робить багато зайвих невпорядкованих рухів;

• часто відволікається під час заняття, неуважна, губить речі;

• має затримку психічного, мовного, моторного (рухового) розвитку дитини;

• має труднощі визначення провідної руки, ліворукість;

• має труднощі з координацією рухів (важко даються ігри, що потребують спритності; складно влучно кидати м’яч та ловити його; не може навчитись кататись на велосипеді; при ходьбі часто наштовхується на предмети тощо);

• має труднощі із засвоєнням шкільних навичок (плутає або пропускаєбукви при читанні та письмі, не може зрозуміти склад числа тощо);

• емоційно лабільна (часто змінюється настрій);

• має діагноз СДВГ (синдром дефіциту уваги з гіперактивністю), ММД (мінімальна мозкова дисфункція ) або ЗПР (затримка психічного розвитку) тощо.

Тобто нейропсихологічна вправи рекомендовані дітям, які схильні до імпульсивних, випадкових реакцій, зазнають труднощів у засвоєнні інструкцій та правил, часто відволікаються і не утримують увагу, «застрягають» і не можуть переключитися з неправильного способу виконання завдання на правильний.

Танцювально-рухова терапія (ТРТ) – унікальний метод роботи та корекції з дітьми з особливими освітніми потребами. Для нього майже немає обмежень. Кожна людина здатна проявити себе у танці, у руховій діяльності, адже танець для нас є природним засобом для спілкування.

Танцювально-рухова терапія використовується у різноманітних умовах та закладах, з різними категоріями дітей та віковими групами.

Коворкінг «Цілю�ща сила арт-терапії», Стасюк Альона, фахівець (консультант), ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Хмельницький
4.jpg
Коворкінг «Цілюща сила арт-терапії», Стасюк Альона, фахівець (консультант), ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Хмельницький
Коворкінг «Цілюща сила арт-терапії», Стасюк Альона, фахівець (консультант), ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Хмельницький, ООП

За ініціативи Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, 28 жовтня 2022 року обласний навчально-методичний центр психологічної служби Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (завідувачка Жанна Страшнюк) провів коворкінг «Цілюща сила арт-терапії». 

Мета коворкінгу: ознайомлення з особливостями терапевтичного впливу різних напрямів арт-терапії; опанування ефективними арт-терапевтичними техніками для проведення консультативної, діагностичної, корекційної роботи; розширення арсеналу професійного інструментарію фахівців психологічної служби.

У заході взяли активну участь практичні психологи закладів загальної середньої освіти територіальних громад, практичні психологи закладів освіти обласної комунальної власності, практичні психологи закладів професійної (професійно-технічної) освіти та фахівці/консультанти (практичні психологи) інклюзивно-ресурсних центрів. 

Зокрема на заході були присутні фахівці (консультанти) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради - Гевал Інга та Стасюк Альона.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
313440116_1784869715224113_3810633244904097019_n.jpg
314704131_1784869851890766_6200205683762277837_n.jpg

Фахівці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Мета сьогоднішнього радіодиктанту полягає в тому, щоб об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського диктанту національної єдності. Фахівці ІРЦ спробували свої сили та долучилися до радіодиктанту на підтримку України.

Всі припускаються помилок, але написання радіодиктанту – це більше про процес, аніж про результат. Ми всі продовжуємо вчитися, ми рухаємося уперед. Тут йдеться більше про акт єднання, аніж про те, щоб написати все без жодної помилки.

Сьогодні ми ще більше відчуваємо себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу - рідної мови.

312304557_1088218271844370_444018589562093125_n.jpg
photo5301295391087636634.jpg

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на заклади освіти, так і на широку громадськість.

 Сучасні люди завжди повинні прагнути підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування. Жодне суспільство не є, й не може бути однорідним, тому що кожне суспільство складається з людей, різних не тільки з погляду їхнього етнічного походження, віросповідання, політичних поглядів, але і з погляду віку, статі, інтересів, виховання, матеріального становища тощо. Саме тому, ми повинні бути завжди готові усувати різноманітні стереотипи і виступати на захист жертв дискримінації.

Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості.

 

Толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв.

 

Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.

Це складний, тривалий процес, що проходить такі стадії:

1.Загальна поінформованість щодо того, з ким установлюються відносини (особистість або група).

2.Формування позитивного уявлення про цю особистість/групу.

3.Спілкування шляхом обміну думками з виявленням подібностей і відмінностей.

4.Домовленість про взаємоповагу до відмінностей та ідентичності (етнічної, соціокультурної, індивідуальної, статевої), визначення принципів та умов спілкування, співробітництва і співіснування, виявлення подібностей і розходжень.

5.Формування ефективних відносин: перехід від етапу пасивності, від простого співіснування до етапу активності, спільної участі, кооперації, взаємодії.

Чергове засідання батьківської школи проводимо у зручному та безпечному форматі спілкування.

РОЛЬ БАТЬКІВ У МОВНОМУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Мовлення є основним засобом спілкування. Думаю, не потрібно нікому довго пояснювати, який важливий для людини дар слова.

С. Аксаков писав: « Слово є перша ознака свідомого, розумного життя. Слово є відтворення усередині себе світу». Відтворення це йде все життя, але особливо інтенсивно – у перші роки життя. І дуже важливо допомогти дитині якомога успішніше оволодіти прекрасним даром.

Але дитина повинна чути правильну, виразну, багату мову. Без помилок і недоліків. Справжнім скарбом рідної української мови є твори усної народної творчості – приказки, загадки, скоромовки, вірші, казки. Дорослим необхідно вживати влучні вирази, народні перлини в живій розмовній мові, вивчати з дітьми народні твори. Отже, дорослі повинні прагнути до того, щоб забезпечити правильний мовленнєвий розвиток дитини, починаючи вже з перших місяців її життя. Правильне мовлення допомагає малюку встановлювати контакти з іншими дітьми, вільно передавати свої думки і побажання, сприяє успішному навчанні у школі.

2.jpg
1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

Сьогодні, 18 листопада, в ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відбулося засідання клубу професійного спілкування на тему: "Учні з диспраксією: що потрібно знати педагогам?" Фахівці консультанти Оксана Базюк та Леся Кузь поділилися інформацією про основні види, причини, симптоми диспраксії, продемонстрували вправи та надали практичні рекомендації щодо роботи з дітьми з ООП.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

В ІРЦ Ярмолинецької селищної ради стало доброю традицією, щорічно до МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ОСІБ З ООП проводити цикл занять з елементами арт терапії, на яких відвідувачі ІРЦ виготовляють власноруч сувеніри.

Цьогорічні заняття проходять під гаслом

«ДОБРІ СПРАВИ КРИЛА ДАРУЮТЬ».

Всі вироби, які діти виготовлять, будуть реалізовані на ярмарці 02.12.2022 року в приміщенні ІРЦ, вул. Центральна 14 (колишнє приміщення будівлі селищної ради). Кошти вилучені на даній акції будуть передані на потреби ЗСУ.

ПРОСИМО ДОЛУЧИТИСЯ, ПІДТРИМАТИ ДІТЕЙ З ООП ТА НАШИХ ЗАХИСНИКІВ.

2.jpg
1.jpg
3.jpg

25 листопада 2022 року Гевал І.В. - фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради провела засідання круглого столу "Психологічний супровід дітей з інтелектуальним типом труднощів". До заходу долучились практичні психологи,асистенти вчителів та вихователів, корекційні педагоги ЗЗСО та ЗДО. Було розглянуто питання особливостей розвитку когнітивної та емоційно-вольової сфери осіб з інтелектуальними труднощами, говорилось про важливість їх врахування при навчанні та корекційно-розвитковій роботі усіма, хто працює з такими дітками. Увага приділялась алгоритму роботи з дітьми з ООП в закладах освіти практичними психологами, які поділились з учасниками власним досвідом.

8.jpg
7.jpg
9.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
2.jpg
3.jpg
1.jpg

Шановні жителі громади!

У комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області завершився цикл арттерапевтичних занять по виготовленню сувенірів.

Нагадуємо що сувеніри, які створювали дітки будуть реалізовуватись 2 грудня з 10 години на благодійній ярмарці, яка приурочена Міжнародному дню людей з інвалідністю «Добрі справи крила дарують».

Адреса: смт. Ярмолинці,  вул. Центральна, 14

Усі зібрані кошти будуть передані на потреби ЗСУ!

Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Ініціатором проведення цього символічного дня стала ООН, яка в 1992 році запропонувала заснувати такий день на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році.

Ця подія має на меті сприяти кращому розумінню проблем, з якими стикаються особи з інвалідністю, реалізації їх прав та усвідомлення того, які переваги має їх залучення до участі в різноманітних галузях політичного, соціального, економічного та культурного життя нашого суспільства.

Цей День також повинен надавати нового імпульсу діяльності, направленої на досягнення головної мети, яка полягає у забезпеченні повної реалізації особам з інвалідністю своїх прав людини на основі справедливості та їхньої участі у житті суспільства.

Україна була однією з перших держав, які відгукнулись на заклик ООН щодо щорічного проведення цієї дати та закріпили його на законодавчому рівні.

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, можливості яких дещо обмежені проте це не заважає їм бути повноцінними членами суспільства. З метою нагадати нам про рівність та повноцінність таких людей з іншими громадянами 2 грудня фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради було проведено благодійну ярмарку «Добрі справи крила дарують».

На ярмарці було реалізовано сувеніри виготовленні власноруч дітками з особливими освітніми потребами. Вироби діти виготовляли під час корекційних занять в ІРЦ.

В прагненні підтримати наших відважних воїнів єднаються всі, і діти з ООП не є виключенням. Саме тому кошти (6400грн), вилучені на ярмарці будуть передані на потреби ЗСУ.

Щиро дякуємо усім небайдужим!

6.jpg

Співпрацюємо з центром "Джерело" в рамках проєкту ЮНІСЕФ https://www.facebook.com/UNICEFUkraine

Сьогодні отримали ігрові набори для організації розвиткового дозвілля для дітей Recreation kit.

 Дякуємо за підтримку діяльності нашого інклюзивно-ресурсного центру.

Створення сприятливих умов у родині для формування у дітей з ООП готовності до життя в соціумі.

Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини.

Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління.

Основні соціалізуючі функції сім`ї полягають у забезпеченні фізичного та емоційного розвитку особистості; формуванні статевої ідентифікації дитини; її розумовому розвитку та розвитку здібностей і потенційних можливостей; забезпеченні почуття захищеності формуванні ціннісних орієнтацій особистості; допомозі в оволодінні нею основними соціальними нормами. Саме в родині у свідомості дитини формуються уявлення про життєві цілі, моральні цінності, виробляються зразки поведінки. Серед чинників, які найбільш впливають на успішність соціалізації дитини з ООП в сім`ї, є: повага до дитини; сприйняття її такою, якою вона є; похвала і заохочення дитини; розмова з дитиною, вислуховування її, спостереження за нею; підкреслення її сильних сторін; вплив на дитину проханням – найефективніший спосіб давати їй інструкції.

життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад.

Якщо:

• Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти;

• Дитину висміюють, вона стає замкнутою;

• Дитину хвалять, вона вчиться бути шляхетною;

• Дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;

• Дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини;

• Дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших;

• Дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою;

• Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей;

• Дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною;

• Дитина росте в розумінні і дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у цьому світі.

Кілька коротких правил

1.Показуйте дитині , що її люблять такою, якою вона є , а не за якісь досягнення.

2.Не можна ніколи (навіть у пориві гніву )говорити дитині ,що вона гірша за інших.

3.Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які її запитання .

4.Намагайтесь щодня знаходити час ,щоб побути наодинці зі своєю дитиною.

5.Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками ,але й із дорослими.

6.Не соромтесь підкреслювати,що ви пишаєтеся своїм малюком .

7.Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини .

8.Завжди говоріть дитині правду ,навіть коли вам це невигідно.

9.Оцінюйте тільки вчинки,а не її саму.

10.Не домагайтеся успіху силою . Примус – найгірший варіант морального виховання . Примус у сім’ї порушує особистість дитини .

11.Визнайте право дитини на помилку .

12.Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів .

13.Дитина ставиться до себе так , як ставляться до неї дорослі .

14.І взагалі ,хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини ,і тоді ви краще зрозумієте ,як її виховувати .

Робота команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти - важлива та необхідна в інклюзії. Саме у період грудень-січень вона здебільшого запланована та буде проводитись. Шановні батьки діток з особливими освітніми потребами, дозвольте акцентувати вашу увагу на тому, яка ваша роль у цій роботі потрібна та важлива.

​Презентаційні матеріали - Сидорчук С. П., за посиланням: https://www.facebook.com/groups/ircyarmolyntsy/permalink/1380812965785974

Для перегляду - відеозапис від фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради - Гевал І.В.

Bez tytułu_27.png

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям». Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомоги та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо.

Завантажити брошуру можна за посиланням:
https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability

16 грудня - фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Сидорчук Світлана провела засідання круглого столу "Корекційно-розвиткова робота як складова інклюзивного навчання". В теоретичній частині фахівці Сидорчук С.П та Гевал І.В. висвітлили питання суті корекційно-розвиткової роботи як складової інклюзивного навчання, окреслили її основні завдання, шляхи забезпечення корекційного компоненту інклюзивного навчання.

Досвідом практичної роботи з проведення корекційно-розвиткових занять поділились:

корекційні педагоги Ткачук Ірина Миколаївна – Ярмолинецький ЗЗСО №1,

Гевелюк Наталія Анатоліївна – Москалівський ЗЗСО I-III cтупенів;

практичні психологи Мартиненко Юлія Сергіївна – Ярмолинецький ЗЗСО №2,

Прокопчук Анастасія Олександрівна – Ярмолинецький центр розвитку дитини.

8.jpg
6.jpg
7.jpg
5.jpg

День Святого Миколая – це свято милосердя, тепла, радості, доброти та любові. Хочеться вірити, що воно залишиться назавжди у пам'яті маленьких діток, і, можливо, колись вони теж захочуть допомогти тим, хто потребуватиме допомоги.

Добрі справи актуальні завжди, а своєї особливості та чарівності вони набувають напередодні Різдвяних та Новорічних свят. Ось і вихованці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради отримали солодкі подарунки від благодійної організації «ВОЛОНТЕР ЯРМОЛИНЕЧЧИНИ».

Ми щиро вдячні Вам за вашу увагу, підтримку, чуйність і добре серце.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
4.jpg

22.12.2022 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП у Ярмолинецькому ЗЗСО №2.

Було обговорено динаміку розвитку дітей та корекційно-розвиткових занять.

Фахівець (консультант) ІРЦ, Базюк Оксана надала рекомендації Команді супроводу закладу освіти щодо ефективної роботи з дітьми з ООП.

2.jpg
320799390_840695440553624_7435031829143645304_n.jpg
320950774_1237410013480650_4330946595021066907_n.jpg

23.12.2022 року відбулося онлайн засідання Команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Жилинецькій гімназії.

Членами Команди супроводу було здійснено моніторинг динаміки розвитку дитини: рівень освітніх досягнень, сформованість соціальних та комунікативних навичок, аналіз результативності корекційно-розвиткових занять.

Фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альона, надала методичну допомогу Команді супроводу закладу освіти щодо ефективної роботи з дитиною з ООП.

1.jpg

Моніторинг — це пролонговане в часі спостереження за дитиною з ООП, поточне оцінювання змін, які відбуваються в її розвитку, і спрямування подальшої роботи на досягнення заданих параметрів розвитку. Сьогодні, 23.12.2022р. відбулося засідання команди супроводу Розсошанського ліцею Розсошанської сільської ради з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку дитини , якості інклюзивної освіти у закладі освіти, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, оцінювання причин відхилень від цілей.

2.jpg

23.12.2022 року відбулося онлайн засідання Команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Правдівському ЗДО. Радує те, що у роботі з дитиною з ООП є позитивна динаміка розвитку. Це означає, що траєкторія руху правильна, цілі досягаються. Це важливий показник якості роботи команди. Позитивний відгук батьків про досягнення дитини - це завжди приємно та важливо.

Фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Гевал Інга Валентинівна, надала консультативну та методичну допомогу з питань, які виникали в ході проведення засідання.

2.jpg
1.jpg
3.jpg
4.jpg

23 грудня - фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Сидорчук Світлана провела засідання клубу професійного спілкування "Підтримка дітей з інтелектуальними труднощами в освітньому процесі".

Фахівець (консультант) Гевал Інга Валентинівна розкрила питання особливостей психофізичного розвитку дітей з інтелектуальними труднощами. Сидорчук Світлана Петрівна розглянула аспекти адаптації та модифікації освітнього середовища в роботі з дітьми з інтелектуальними освітніми труднощами.

У практичній частині засідання досвідом роботи поділилися:

«Робота вчителя початкової ланки у підтримці дітей з інтелектуальними труднощами» – вчителі початкових класів Малиницького ліцею Сивак Тетяна Анатоліївна, Вержиковська Ганна Василівна.

«Співпраця вчителя-предметника і асистента вчителя у навчанні дітей з інтелектуальними освітніми труднощами» - вчитель української мови та літератури Вірста Людмила Леонідівна, асистент вчителя Сидорчук Ніна Михайлівна – Соколівський ЗЗСО, асистент вчителя Вітряк Наталія Іванівна – Ярмолинецький ЗЗСО №2.

1.jpg
2.jpg

27.12.2022 року відбулося онлайн засідання Команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Правдівському ЗЗСО.

Членами Команди супроводу було здійснено моніторинг динаміки розвитку дитини. Проаналізовано досягнуті цілі ІПР та обговоренні шляхи та методи реалізації запланованих та ще не досягнутих цілей. Спільною роботою команди ці цілі будуть покроково досягатись. Головне віра в дитину, її можливості і бажання працювати на користь дитини.

Фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Гевал Інга, надала методичну допомогу Команді супроводу закладу освіти щодо ефективної роботи з дитиною з ООП.

3.jpg
4.jpg

28.12.2022 року, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради – Стасюк Альона взяла участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП у Ружичанському ліцеї.

Членами команди супроводу було здійснено моніторинг динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами: рівень освітніх досягнень, сформованість соціальних та комунікативних навичок, проаналізовано результативність надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

На основі оцінки виконання ІПР було визначено подальшу організацію освітнього процесу та реалізацію корекційно-розвиткових цілей з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей дитини з особливими освітніми потребами.

5.jpg

Сьогодні, 29.12.2022 року відбулися засідання команд супроводу Ярмолинецького ЗЗСО №1 з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку дітей з ООП, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, оцінювання причин відхилень від цілей. Педагогічні працівники, учасники команд супроводу зазначали позитивну динаміку розвитку осіб з ООП. Обговорили напрямки роботи на наступний семестр, зазначили шляхи досягнення всіх поставлених цілей у ІПР.

Новий рік — свято, на яке чекають і дорослі, і діти. Для дітей — пора різдвяних казок, трепетного очікування подарунків під ялинкою. Діти вірять в диво і дорослі прагнуть зберегти цю віру якомога довше. Ось і волонтери з БФ «Вільні люди» та гість з Великої Британії Роббі завітали в ІРЦ Ярмолинецької селищної ради і порадували діток солодощами та подарунками. Ми щиро вдячні Вам за вашу увагу, підтримку, чуйність і добре серце.

В ці святкові дні бажаємо всім спокою, Перемоги, миру, добра та родинного затишку!

13.jpg

Колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради висловлює глибоке співчуття директору установи,Марусій Ользі Вікторівні та всій її родині з приводу смерті батька!
Нехай пам'ять про Віктора Станіславовича назавжди залишиться у серцях тих, хто знав та любив його!
Нехай опіка Всевишнього полегшить гіркоту втрати найдорожчої для Вас людини, а слова підтримки допоможуть перенести Ваше родинне горе.
Царство Небесне і нехай земля буде пухом!
Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи.

4.jpg
2.jpg
1.jpg
3.jpg
5.jpg

04.01.2023 року завершилися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП в Ярмолинецькому ЗЗСО №1.

Завдяки взаємоузгодженій діяльності педагогів, фахівців та батьків було відмічено позитивну динаміку у розвитку дітей, обговорювалися питання виконання Індивідуальних програм розвитку, моніторингу навчальної діяльності та сфер розвитку дітей.

1.jpg

З метою забезпечення ефективності освітнього процесу осіб з ООП, які здобувають освіту в умовах інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, 04.01. 2023 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу в Москалівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Завдяки ефективній співпраці педагогів, фахівців ІРЦ та батьків було відмічено позитивну динаміку розвитку дітей з ООП.

16.jpg
14.jpg
15.jpg
18.jpg
17.jpg
19.jpg

4 січня відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу Соколівського ЗЗСО. Членами КС розглянуто питання моніторингу динаміки розвитку учнів з ООП за перше півріччя з метою зіставлення реального стану розвитку дитини з очікуваними результатами. Було озвучено інформацію про успіхи, прогресивний розвиток, рівень навчальних досягнень, рівень сформованості соціальних, комунікативних та життєвих навичок учнів з ООП, визначено наступні шляхи досягнення поставлених цілей у ІПР .

20.jpg

З метою створення оптимальних умов для навчання осіб з особливими освітніми потребами з урахуванням їхніх індивідуальних потреб та можливостей, забезпечення психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП в інклюзивних класах, 05.01.2023 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу у Новосільському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, за методичної підтримки фахівців ІРЦ Ярмолинецької селищної ради.​

25.jpg
24.jpg

9 січня 2023 року за участі фахівця (консультанта) ІРЦ - Стасюк Альони відбулись онлайн-засідання Команд психолого-педагогічного супроводу Скаржинецького ліцею.

Було проведено аналіз навчальних досягнень учнів та успіхів дітей з ООП за І семестр, обговорено результативність надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг і визначено наступні шляхи досягнення поставлених цілей у ІПР.

26.jpg

10.01.2023 року відбулось онлайн-засідання Команди психолого-педагогічного супроводу в Шумовецькій гімназії Розсошанської ТГ.
Успіхи і досягнення учня радують усіх. Але ще попереду багато роботи. Аналіз труднощів у навчанні дитини підвів всіх до висновку, що деякі цілі ІПР слід переглянути, скоригувати та зробити досяжними на закінчення навчального року.

Фахівець (консультант) Ярмолинецької селищної ради - Гевал І.В. надала методичну та консультаційну допомогу учасникам засідання.

Fotoram.io.jpg
31.jpg
34.jpg
33.jpg

12.01.2023 р. завершилися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП у Соколівському ЗЗСО I-III ступенів у співпраці з фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради.

Результати:

- моніторинг ІПР дітей з ООП за перше півріччя (визначено рівень досягнення короткотривалих цілей, зазначено позитивну динаміку розвитку осіб з ООП та обговорено наступні шляхи виконання ІПР);

- надано рекомендаціі щодо покращення організації змішаної форми навчання для дітей з ООП.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Сьогодні, 17 січня 2023 р., відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу в Скаржинецькому садочку "Ромашка". На засіданнях обговорювалися особливості розвитку та навчально-пізнавальної діяльності дітей з ООП з метою визначення ступеня психолого-педагогічної підтримки, коригування ІПР, визначення прогресу розвитку дитини. Завдяки тісній співпраці педагогічних працівників, батьків та фахівців ІРЦ було відмічено позитивну динаміку розвитку дітей з ООП.

Фахівець (консультант) ІРЦ, Базюк Оксана надала рекомендації щодо ефективної роботи з дітьми з ООП.​

4.jpg

12.01.2023 р. завершилися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП у Соколівському ЗЗСО I-III ступенів у співпраці з фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради.

Результати:

- моніторинг ІПР дітей з ООП за перше півріччя (визначено рівень досягнення короткотривалих цілей, зазначено позитивну динаміку розвитку осіб з ООП та обговорено наступні шляхи виконання ІПР);

- надано рекомендаціі щодо покращення організації змішаної форми навчання для дітей з ООП.

Запорукою успішної реалізації моделі інклюзивної освіти в ЗДО є ефективна співпраця вихователів, відповідних фахівців, батьків та дітей. З цією метою сьогодні, 18 січня 2023 р., відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу в Ярмолинецькому ЗДО№1 «Сонечко» за методичної підтримки фахівців ІРЦ Ярмолинецької селищної ради. Всі учасники засідання мали змогу обмінюватися знаннями, отримати та надати консультаційну допомогу в межах своєї компетенції для досягнення головного – реалізації потенційних можливостей дитини та підготувати її до подальшого життя.​

фахівець ІРЦ Стасюк Альона Ярмолинці психолог

19 та 20 січня 2023 р. фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради - Стасюк Альона взяла участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу у Ярмолинецькому центрі розвитку дитини.

Членами команд супроводу було здійснено моніторинг динаміки розвитку дітей, ефективність корекційно-розвивальної роботи, було обговорено подальшу організацію освітнього процесу та реалізацію корекційно-розвиткових цілей з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей дітей з ООП.

8.jpg

31 січня 2023 року до ІРЦ Ярмолинецької селищної ради завітали поважні гості з кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка - завідувач кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання, доцент Евеліна Жигульова та науково-педагогічні працівники Руслан Бутов та Юлія Михальська.
Під час зустрічі укладено Договір про співпрацю кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області. 

9.jpg
10.jpg

09 лютого 2023 року відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу в Ярмолинецькому центрі розвитку дитини. Обговорювались питання щодо створення ІПР, проведення корекційно-розвиткових занять, внесення ІПР у автоматизовану систему.​

11.jpg

Співпрацюємо з центром "Джерело" в рамках проекту ЮНІСЕФ https://www.facebook.com/UNICEFUkraine

В межах цього проєкту 14.02.2023 р. отримали набір приладдя для дітей Supply kit. До комплекту увійшли набір матеріалів, приладдя, обладнання та інші корисні речі, які можуть бути використані, для організації корекційно-розвиткових занять.

 Дякуємо за підтримку діяльності нашого інклюзивно-ресурсного центру.

12.jpg

Висловлюємо щиру подяку Громадській організації Твій безмежний світ за безкоштовно надану методичну літературу від «ТОВ Асіно Україна» посібники "Вивчаємо час", "Соціально-побутове орієнтування" та "Порушення харчування у дітей з РАС"

Пошук педагогічних технологій побудови розвивального освітнього процесу спонукає шукати нові нетрадиційні форми роботи. З огляду на те, що провідною діяльністю дітей з ООП є гра, доцільно поєднувати в освітньому процесі гру і казку, тому що саме казка якнайкраще активізує дитячу уяву і творчість, служить зразком зв’язної розповіді та літературної мови.

З цією метою 16 лютого 2023р. фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради проведено засідання клубу професійного спілкування на тему: «Дидактична казка – як ефективний метод роботи з дітьми з ООП».

Фахівці (консультанти) ІРЦ проаналізували корекційний вплив дидактичної казки на різні сфери розвитку дитини. А корекційні педагоги закладів освіти Ярмолинецької та Розсошанської територіальних громад мали змогу поділитися досвідом використання дидактичних казок на корекційно-розвиткових заняттях.

1.jpg

Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Однак початок цьому святу дали трагічні події. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови.
З 1971 року, після проголошення незалежності Бангладеш, цей день відзначають у країні як день мучеників, які загинули за рідну мову. За пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
За даними цієї організації, сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.
10 цікавих фактів про українську мову
1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.
2. За лексичним запасом найближчою до української мови є білоруська — 84% спільної лексики. Далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно), потім — російська (62%). "До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11", — кажуть експерти.
3. В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких — кличний.
4. У 448 році візантійський історик Пріск Панійський під час перебування в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва". Це була перша згадка українських слів.
5. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української до середини XIX століття була назва "руська мова".
6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П".
7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф".
8. Українська мова багата на синоніми. Наприклад, слово "горизонт" має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.
9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.
10. Українська мова має велику кількість зменшувальних форм. Навіть слово "вороги" може звучати як "вороженьки".

1.jpg

28 лютого 2023 року, відбулося онлайн засідання Команди психолого-педагогічного супроводу в Жилинецькому ЗДО. Обговорювались питання створення ІПР, акцентувалась увага на важливості проведення корекційно-розвиткових занять, внесення ІПР у автоматизовану систему.

1.jpg

«Сонячні діти» − так називають людей з синдромом Дауна за їхню доброзичливість, відкритість та наївність. 21 березня – Всесвітній День людини із синдромом Дауна.

21-й день третього місяця був обраний, щоб пояснити – синдром Дауна – не хвороба, а генетична аномалія, пов'язана з наявністю в клітинах людини додаткової третьої хромосоми у 21-ій парі (21.3).

Саме Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждає від вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсовують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто перевершують їх.

Інклюзивне навчання любов і турбота батьків, адекватне ставлення оточуючих здатні інтегрувати таких людей у суспільство.

Синдром Дауна діагностується відразу при народженні ( часто і до) батьки можуть не втрачати час і відразу ж починати раніше втручання ( стимуляція, формування, розвиток фізичної, інтелектуальної, комунікаційної сфер дитини) обов’язково в міждисциплінарну команду: медики, педагоги, корекційні педагоги, реабілітологи, батьки тощо.

Але слід зазначити, що діти з синдромом Дауна розвиваються дещо повільніше, ніж звичайні, пізніше починають ходити і говорити-вони здатні до навчання при застосуванні відповідних методик, які допомагають їм розвиватись в інтелектуальному плані. Їм доступні спеціальні знання, багато з них освоює професію, досягає оптимальні якості життя і опікується собою без зайвої допомоги. Людина з синдромом Дауна може здобувати освіту, влаштовуватись на роботу, мати сім’ю. Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто з них має художній талант, музичні ( в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності.

Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей. Лише завдяки терпінню і турботі можна виростити людину, не тільки здатну до самообслуговування-вона зможе оволодіти простими навичками праці, виявити свої таланти.

Пропоную вам роздивитися дитячі обличчя – всі вони щирі, усміхнені, кумедні, грайливі, пустотливі, серйозні... Вони справжні. Вони чудові. Вони щасливі.

1.jpg

Одного разу дев'ятирічна дівчинка Кессіді Меган, яка страждає від епілепсії, вирішила показати іншим людям, що вона нічим не відрізняється від них. За свої дев'ять років дитина вже встигла відчути на собі певне нехтування з боку дорослих і однолітків, які сприймали її захворювання не зовсім адекватно, вважаючи його чимось на зразок легкої форми божевілля. Щоб розвіяти міфи про хвороби, Кессіді в 2008 році придумала «Фіолетовий день». У цей день, 26 березня, всі охочі можуть висловити підтримку людям, які живуть з діагнозом «епілепсія».

Ініціативу дівчинки підтримала спочатку Асоціація епілепсії Нової Шотландії, а потім й інші організації світу. Вже в 2009 році до Фіолетового дня приєдналися 100 тисяч студентів, близько 100 громадських об'єднань.

ВООЗ і її партнери визнають, що епілепсія є значною проблемою громадської охорони здоров'я. ВООЗ, Міжнародна ліга боротьби проти епілепсії (ILAE) і Міжнародне бюро по епілепсії (IBE) проводять глобальну кампанію «Out of the Shadows» («З мороку на світло»), з метою поліпшення інформованості та підвищення обізнаності щодо епілепсії.

Епілепсія вважається одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань людини. Воно проявляється раптовими судомними нападами.

За оцінками, частка людей, що страждають епілепсією в активній формі (тобто з триваючими нападами або потребою в лікуванні) на даний момент складає від 4 до 10 на 1000 осіб. Однак ряд досліджень, проведених в країнах, що розвиваються, дозволяє припустити, що ця частка варіюється від 6 до 10 на 1000 осіб. У всьому світі епілепсією страждають близько 50 мільйонів чоловік.

Ідіопатична епілепсія не піддається профілактиці. Однак щодо відомих причин вторинної епілепсії можна застосовувати превентивні заходи:

Попередження травм голови є найефективнішим способом запобігання посттравматичної епілепсії.

Належна перинатальна допомога сприяє зменшенню числа нових випадків епілепсії, обумовлених родовими травмами.

Застосування лікарських засобів та інших методів зниження температури тіла дитини, що страждає лихоманкою, може знизити ймовірність конвульсій.

Інфекції центральної нервової системи є загальною причиною епілепсії в тропічних районах. Знищення паразитів в цих умовах і просвітницька робота щодо профілактики інфекцій є дієвими способами зменшення тягаря епілепсії у всьому світі, наприклад, епілепсії, обумовленої нейроцистицеркозом.

Бережіть здоров’я своє та своїх близьких, адже це найцінніший дар у житті!

стасюк альона ірц ярмолинці

31 березня 2023 р. відбулось онлайн-засідання клубу професійного спілкування: «Використання асистивних технологій в інклюзивному просторі».

Були розкриті питання про види та класифікації асистивних технологій, застосування альтернативної додаткової комунікації для розвитку словника та використання соціальних історій у роботі з дітьми з ООП

1.jpg

З 2008 року 2 квітня визначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм.

По усьому світу у цей день одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом нервової системи, що утруднює комунікацію.

Аутизм – таке порушення розвитку, при якому відзначаються труднощі у формуванні соціальних контактів із зовнішнім світом та іншою людиною й позначає цілий комплекс психічних та поведінкових розладів.

Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років.

Батькам радять консультуватися із фахівцями, якщо:

  • дитина слабо реагує на світло;

  • різко реагує на голосні звуки;

  • зациклюється на одній іграшці;

  • тривалий час повторює один і той самий рух;

  • довго не починає говорити;

  • в більш старшому віці аутичні діти здаються відчуженими, байдужими до навколишнього;

  • відмовляються від колективної гри.

Аутизм не завжди супроводжується зниженням інтелекту, дуже часто такі люди проявляють гарні, а подекуди й виняткові здібності у певних сферах: володіють абсолютним музичним слухом, відмінно грають у шахи, малюють, рахують, тощо.

Батьки дітей з аутизмом повинні пам`ятати, що чим раніше буде надана дитині допомога – своєчасна діагностика та корекційне втручання, тим більше шансів у дитини бути адаптованою до життя у дорослому віці.

Тому, якщо батьків щось насторожує в поведінці дітей, необхідно звернутися за допомогою до фахівців, які дадуть відповідні рекомендації та при необхідності визначать умови виховання й навчання дитини, щоб допомогти їй.

Працюючи з «особливими» дітьми, фахівці та батьки спільними зусиллями можуть розвинути їх уяву, здібності, навчити ефективним способам спілкування та взаємодії з навколишнім світом.

Аутизм – це не вирок, це всього діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації та адаптації.

07 квітня 2023 р. на базі ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відбувся семінар-практикум «Організація навчання дітей з порушеннями когнітивного розвитку».

Учасники заходу мали змогу ознайомитись із психологічною та педагогічною характеристиками дітей з когнітивними порушеннями, розглянуто адаптації та модифікації освітнього простору та індивідуальних підходів у ЗЗСО та ЗДО.

Педагоги взяли участь в інтерактивній вправі, де мали змогу визначити залежність адаптацій освітнього середовища та матеріалів залежно від типу сприйняття та пройти тестування з визначення переважаючого типу сприймання.

12.jpg

6 квітня 2023 року на базі Хмельницького національного університету відбувся семінар-практикум для вчителів-реабілітологів інклюзивно-ресурсних центрів. Захід проведено за участі Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації, кафедри фізичної терапії, ерготерапії ХНУ, Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ХОІППО. На заході була присутня фахівець консультант ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Базюк Оксана.

11.jpg
26.jpg
29.jpg
28.jpg

16 травня фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Сидорчук Світлана взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу у Соколівському ЗЗСО I-III ступенів. Членами команд супроводу було здійснено моніторинг динаміки розвитку та навчальних досягнень учнів з ООП протягом 2022-2023 н.р. за результатами II семестру. Обговорено подальшу організацію освітнього процесу з урахуванням індивідуальних потреб учнів з ООП.​

   Останнім часом батьки часто чують про моторику і про необхідність її розвивати. Що ж таке дрібна моторика і чому вона така важлива?

   Дрібна моторика – це сукупність скоординованих дій людини, спрямованих на виконання точних дрібних рухів кистями і пальцями рук і ніг.

   Значення дрібної моторики дуже велике. Чим краще розвинені дрібні рухи пальців, тим гармонійніше розвивається людина. Встановлено, що рівень розвитку мовлення дітей знаходиться в прямій залежності від їх ступеня розвитку дрібної моторики.

   Загальна моторика - це рухова діяльність, яка здійснюється завдяки роботі великих м'язів тіла. Незважаючи на те, що навички загальної та дрібної моторики мають багато спільних рис, усе ж між ними існує відмінність, яка полягає в тому, що тонка моторика включає в себе рухи малих м'язів рук та очей. Розвиток моторики в дитини проходить поетапно, починаючи з відштовхування за допомогою рук лежачи на животі, продовжуючи сидінням, повзанням та спробами зробити перший експериментальний крок. Спочатку дитина вчиться тримати голову, потім плечі, а після цього стояти на ніжках. Коли дитина самостійно контролює велику групу м'язів, вона набуває сили та стійкості, які потрібні для розвитку малої групи м'язів - спочатку для ліктів та колін, потім для зап'ястя та литки і, насамкінець, для рук, ніг та язика. Саме група малих м'язів є відповідальною за „якість” навичок, у той час як група великих м'язів допомагає дитині тримати рівновагу.

   Дрібна моторика рук взаємодіє з такими вищими психічними функціями, як увага, мислення, оптико-просторове сприйняття (координація), уява, спостережливість, зорова і рухова пам'ять, мова. Розвиток навичок дрібної моторики важливий ще й тому, що все подальше життя дитини вимагатиме використання точних, координованих рухів кистей і пальців, які необхідні, щоб одягатися, малювати і писати, а також виконувати безліч різноманітних побутових і навчальних дій.

   Займатися розвитком рухів пальців рук і починати активне тренування пальців дитини потрібно вже з раннього віку, тим самим стимулюючи відділи мозку, що відповідають за мову і рухи пальців рук.

   У старшому дошкільному віці робота по розвитку дрібної моторики і координації рухів руки повинна стати важливою частиною підготовки до школи.

30.jpg
31.jpg

     Вітаємо з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури - з Днем вишиванки. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця.

       Хочемо побажати миру і злагоди в ваших будинках і серцях. Нехай ваш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісною та успішною. Нехай рідна земля вас захищає, охороняє від усіх бід і неприємностей, а головне – надає сил, натхнення на нові досягнення.

«Вишиванка — це документ українського народу! Це оберіг! В орнаментах вся магія любов і історія кожного регіону нашої улюбленої країни!

     Вітаємо з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури - з Днем вишиванки. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця.

       Хочемо побажати миру і злагоди в ваших будинках і серцях. Нехай ваш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісною та успішною. Нехай рідна земля вас захищає, охороняє від усіх бід і неприємностей, а головне – надає сил, натхнення на нові досягнення.

«Вишиванка — це документ українського народу! Це оберіг! В орнаментах вся магія любов і історія кожного регіону нашої улюбленої країни!

34.jpg
36.jpg

19 травня, за методичної підтримки фахівців ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, в Малиницькому ліцеї відбулись онлайн-засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. Члени команд супроводу розглянули питання моніторингу динаміки розвитку, досягнення поставлених цілей та виконання індивідуальної програми розвитку учнів з ООП. Завдяки взаємоузгодженій діяльності педагогів, фахівців та батьків було відмічено позитивну динаміку у розвитку учнів.​

40.jpg
38.jpg
39.jpg

23 травня, фахівець (консультант) ІРЦ Базюк Оксана взяла участь у засіданні команд психолого-педагогічного супроводу у Скаржинецькому ЗДО "Ромашка" Розсошанської ТГ. Під час засідань було переглянуто та внесено зміни у програми розвитку дітей з ООП, розглянуто питання моніторингу динаміки розвитку дітей.

Щира подяка за тісну співпрацю та злагоджену роботу учасникам команд супроводу.

43.jpg
44.jpg
42.jpg

24 травня, фахівець (консультант) ІРЦ Базюк Оксана взяла участь у підсумкових засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу у Ярмолинецькому ЦРД. Під час засідань було переглянуто та внесено зміни у програми розвитку дітей з ООП, розглянуто питання моніторингу динаміки розвитку дітей. Завдяки взаємоузгодженій діяльності педагогів, фахівців та батьків було відмічено позитивну динаміку у розвитку учнів.

45.jpg

25 травня відбулися підсумкові засідання команди психолого- педагогічного супроводу дітей з ООП за участю фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони у Ярмолинецькому ЦРД.

Було переглянуто та внесено зміни у програми розвитку дітей з ООП, розглянуто питання моніторингу динаміки розвитку дітей.

Батькам надані дієві рекомендації та поради щодо подальшої співпраці.

49.jpg

25 травня 2023 р., за методичної підтримки фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони, в Жилинецькій гімназії відбулось онлайн-засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП. Члени команди супроводу розглянули питання моніторингу динаміки розвитку, досягнення поставлених цілей та виконання індивідуальної програми розвитку учениці з ООП.
Завдяки взаємоузгодженій діяльності педагогів, фахівців та батьків було відмічено позитивну динаміку у розвитку дитини.

50.jpg
52.jpg
51.jpg

26 травня 2023 року за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони, відбулися підсумкові онлайн засідання команд психолого – педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Жилинецькому ЗДО та Правдівському ЗДО "Казочка".

На засіданнях члени команд супроводу:

– обговорили результати виконання індивідуальних програм відповідно до сфер розвитку дітей;

– звернули увагу на сильні та слабкі сторони, проаналізували методи роботи, що були ефективними;

– визначили подальші напрямки та пріоритети навчально – корекційної роботи на наступний рік.

53.jpg
55.jpg
54.jpg

26 травня, за участю фахівця (консультанта) ІРЦ Базюк Оксани, у Ярмолинецькому ЗЗСО №2 розпочалися підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу. Відповідно до порядку денного в ході зустрічі обговорювалися результати виконання індивідуальної програми розвитку за 2022-2023 навчальний рік, питання динаміки та рівень розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

56.jpg
57.jpg
58.jpg

29 травня в Ярмолинецькому ЗЗСО №1 за участі фахівця (консультанта) Кузь Л.М. відбулися засідання команд супроводу осіб з ООП. Під час зустрічей відбулися обговорення та аналіз результатів навчання дітей, ухвалили рішення щодо виконання цілей індивідуальних програм розвитку, тощо.

Педагогічні працівники, учасники команд супроводу зазначали позитивну динаміку розвитку осіб з ООП. Обговорили напрямки роботи на новий навчальний рік. Голова команди супроводу відзначила що вчитель і асистент вчителя – тандем, злагоджена робота якого є запорукою успішного інклюзивного навчання дитини з ООП. Тож вчитель та асистент мають спільно готуватися до навчального заняття, добирати завдання, які допоможуть учневі опанувати тему, модифікувати та адаптувати за потреби завдання, тим самим забезпечивши рівні умови та однакову включеність у процес усіх учнів класу. Однією з важливих умов успішного інклюзивного навчання є активна участь батьків дітей з особливими освітніми потребами в освітньому процесі. Вони є активними і рівноправними партнерами в команді психолого-педагогічно супроводу дитини, особливо в умовах воєнного стану.

62.jpg
63.jpg

30 травня 2023 року, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альона, взяла участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу Ружичанського ліцею. Основною метою зустрічей був моніторинг динаміки розвитку учнів з ООП, перегляд індивідуальної програми розвитку, обговорення досягнення поставлених цілей. Члени команди супроводу поділилися спостереженнями  та визначили подальшу освітню траєкторію розвитку кожної дитини на наступний навчальний рік.

Дякуємо колегам за плідну співпрацю!

65.jpg
64.jpg

30 травня 2023 року, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альона, взяла участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу Ружичанського ліцею. Основною метою зустрічей був моніторинг динаміки розвитку учнів з ООП, перегляд індивідуальної програми розвитку, обговорення досягнення поставлених цілей. Члени команди супроводу поділилися спостереженнями  та визначили подальшу освітню траєкторію розвитку кожної дитини на наступний навчальний рік.

Дякуємо колегам за плідну співпрацю!

67.jpg
66.jpg

За участі фахівця Інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради Наталії Войт 30 та 31 травня відбулися засідання Команд психолого педагогічного супроводу в у Новосільському ЗЗСО І-ІІІ ступенів та у Ярмолинецькому ЗДО №1 «Сонечко». На засіданнях обговорювалися питання:

- моніторинг розвитку кожної дитини в динаміці її індивідуальної та вікової норми;

- створенні соціально-психологічні умови для ефективного розвитку дитини в соціумі відповідно до потреб і потенційних можливостей;

- розвиток афективної сфери дитини, її адекватних відносин і емоційного контакту з дорослими й однолітками;

- розширення зони «найближчого розвитку»;

- систематична допомога батькам, їх підтримка та консультування;

- підвищення рівня компетентності вчителів та вихователів з питань особливостей взаємодії з дітьми з ООП.

68.jpg
69.jpg

2 червня в Росошанському ліцеї за участі фахівця ІРЦ Кузь Л.М. відбулося засідання Команди супроводу особи з ООП. Педагогічні працівники, учасники команди супроводу зазначали позитивну динаміку розвитку дитини. Обговорили напрямки роботи на наступний рік. Голова команди супроводу відзначила, що завдяки взаємоузгодженій діяльності педагогів, фахівців та батьків наявна позитивна динаміка у розвитку дитини, а також на достатньому рівні виконано цілі зазначені в ІПР.

71.jpg
70.jpg
72.jpg
73.jpg

Сьогодні 6.06.2023 року директор ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Марусій Ольга, фахівець(консультант) Кузь Леся та корекційний педагог Ярмолинецького ЗЗСО №2 Нестер Ліана взяли участь у семінарі-практикумі "Використання засобів альтернативної комунікації для забезпечення психологічної підтримки дітей із складними порушеннями розвитку". Захід проведено Департаментом освіти та науки Хмельницької ОДА за участі обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти на базі Солобковецького навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради. Метою заходу було ознайомлення педагогічних працівників області з оптимальними стратегіями надання допомоги дітям з складними порушеннями розвитку.

75.jpg
76.jpg
74.jpg

Сьогодні, 7 червня, фахівець (консультант) ІРЦ Базюк Оксана взяла участь у підсумкових засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу у Скаржинецькому ліцеї. Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання. Відповідно до порядку денного в ході зустрічі обговорювалися результати виконання індивідуальної програми розвитку за 2022-2023 навчальний рік, питання динаміки та рівень розвитку дітей з особливими освітніми потребами.​

За запитом директорів закладів освіти та з метою забезпечення якісної освіти осіб з особливими освітніми потребами інформуємо про участь фахівців (консультантів) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу, а саме:

-Новосільський загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Войт Н.І., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Москалівський загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Войт Н.І., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Правдівський загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  імені Лохвицького Павла Тимофійовича – Стасюк А.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Соколівський загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Сидорчук С.П., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ярмолинецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Кузь Л.М., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ярмолинецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Базюк О.Б., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ясенівський ліцей – Сидорчук С.П. фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Малиницький ліцей Розсошанської сільської ради – Сидорчук С.П., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Михайлівський ліцей Розсошанської сільської ради Хмельницької області – Войт Н.І., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Монастироцька гімназія Розсошанської сільської ради – Кузь Л.М., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Розсошанський ліцей Розсошанської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області – Кузь Л.М., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ружичанський ліцей Розсошанської сільської ради – Стасюк А.С., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Скаржинецький ліцей Розсошанської сільської ради  – Базюк О.Б., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Шумовецька гімназія Розсошанської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області – Стасюк А.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Зіньківський ліцей Зіньківської сільської ради Хмельницької області – Базюк О.Б., фахівець  (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

 

- Жилинецький заклад дошкільної освіти – Стасюк А.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ярмолинецький центр розвитку дитини – Стасюк А.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ярмолинецький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №1 «Сонечко» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Войт Н.І., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Скаржинецький заклад дошкільної освіти "Ромашка" – Базюк О.Б., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Баламутівський заклад дошкільної освіти «Сонечко» – Сидорчук С.П., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Зіньківський дитячий ясла-садок «Пізнайко» Зіньківської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області – Кузь Л.М., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру.

2.jpg

Забезпечення інклюзивно-освітнього простору — одне з завдань розбудови якісного закладу освіти. В центрі уваги команди психолого-педагогічного супроводу є дитина, дотримання і відстоювання її інтересів, повага до індивідуальних особливостей, зберігання конфіденційності та недопущення дискримінації і порушення прав дитини. Досягти цього можливо лише у команді закладу освіти із залученням батьків дитини з ООП, а також фахівців ІРЦ.
Саме тому, 12 вересня 2023 року на базі Ярмолинецького центру розвитку дитини відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дитини дітей з ООП на яких був присутній фахівець (консультант) ІРЦ Стасюк Альона.
На засіданнях розглядались питання ознайомлення з нормативно-правовою базою щодо інклюзивного навчання, була підготовлена необхідна документація та на основі інформації про дітей за допомогою спостережень за нею у ЗДО, спілкування з батьками та шляхом опрацювання Висновку ІРЦ відбулося розробка Індивідуальних програм розвитку

3.jpg

13 вересня 2023 року продовжились засідання команд психолого-педагогічного супроводу на базі Ярмолинецького ЦРД. Фахівцем (консультантом) ІРЦ, Стасюк Альоною були надані методична допомога та рекомендації стосовно створення ІПР.

4.jpg

14 вересня 2023 року, відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Правдівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Лохвицького П.Т.

Фахівець (консультант) ІРЦ, Стасюк Альона надала рекомендації Команді супроводу закладу освіти щодо складання індивідуальної програми розвитку.

15 вересня - фахівці (консультанти) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради провели семінар-практикум "Актуальні підходи до ІПР". На захід були запрошенні голови команд супроводу та асистенти вчителя з інклюзивних закладів загальної середньої освіти з трьох громад: Ярмолинецької селищної ради, Зіньківської сільської ради та Розсошанської громади. Директор ІРЦ Марусій Ольга ознайомила присутніх із нормативно-правовим забезпеченням інклюзивного навчання.

Фахівці (консультанти) висвітлили питання:

- діяльність КС у ЗЗСО на рівні базової середньої освіти;

- адаптації та модифікації навчального простору на основі визначення потреб дитини з ООП;

- посадові обов’язки та документація асистента вчителя.

Учасники семінару-практикуму взяли участь у практичній частині з оформлення індивідуальної програми розвитку особи з ООП.

15.jpg
13.jpg
14.jpg

Колектив інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради долучились до акції "Всесвітнього дня прибирання" #WorldCleanupDay"​

Сьогодні монета, а завтра ракета!

Національний банк України ініціює нову хвилю благодійної акції “Смілива гривня”.

4 вересня розпочинається нова благодійна акція зі збору монет “Смілива гривня”. Це благодійна ініціатива, яка має на меті об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги силам оборони України. Акція триватиме до 30 листопада 2023 року.

Минулого року учасники акції зібрали майже 5 млн грн у вигляді монет. Збір монет тривав протягом трьох місяців, з 1 серпня до 31 жовтня 2022 року, по всій Україні. Зібрані кошти були перераховані на спеціальний рахунок у Національному банку України, створений для потреб оборони України. Від початку повномасштабної війни на цей рахунок переказано понад 28,9 мільярда гривень. Проте війна триває, і підтримка Збройним Силам України зараз потрібна, як і в перші дні війни.

У межах акції “Смілива гривня” можна здавати монети, що перебувають в обігу. Це розмінні монети 10 та 50 копійок, а також обігові монети номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень. Також у межах акції приймаються банкноти.

Важливо! Монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок в межах акції не приймаються.

Але якщо у вас залишилися монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок, якими вже не можна розраховуватись, їх ще можна обміняти у відділеннях уповноважених банків (АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “Ощадбанк”, АТ “Райффайзен Банк”, АТ “ПУМБ”) до 30 вересня 2023 року включно, а потім переказати на потреби ЗСУ. Які саме відділення приймають такі монети, уточнюйте в зазначених банках.

Підтримка Збройних Сил України є завданням номер один для кожного українця. Українські військові героїчно тримають оборону і дають відсіч російському агресору, а українці в тилу допомагають своїм захисникам.

Долучайтеся до акції «Смілива гривня», посилюйте українську армію кожною гривнею!

Детальніше про акцію читайте за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/

#СміливаГривня

Банер_для_публікації_релізу.jpg

Ми хочемо нагадати вам, що акція "Смілива гривня" вже триває! З 4 вересня і до 30 листопада 2023 року маємо чудову можливість підтримати наших військових, які відважно стоять на захисті України.

У межах акції "Смілива гривня" можна здавати монети, які перебувають в обігу. Це розмінні монети 10 та 50 копійок та обігові монети номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень. Також у межах акції приймаються банкноти.

Де здати гроші? Ви можете здавати кошти до відділень банків-партнерів акції, а саме: ПриватБанку, Ощадбанку та ПУМБ. Важливо зазначити, що ця можливість доступна не лише у Києві, а й практично в усіх регіонах країни, де працюють ці банки.

Ми закликаємо вас об’єднати свої зусилля з друзями, родиною та колегами. Організуйте збір коштів у вашій громаді, навчальному закладі або на роботі. Разом ми здатні на більше!

Здавайте монети, а Національний банк разом із партнерами відправить їх на фронт на підтримку ЗСУ.

Нехай ця ініціатива стане ще одним свідченням нашої єдності та бажання підтримати тих, хто стоїть на захисті нашої держави.

Приєднуйтеся до акції "Смілива гривня", підтримайте Збройні Сили України та допоможіть нашим героям.

Адреси відділень, у яких можна здати зібрані монети, а також детальні умови участі в акції можна знайти за посиланням:https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/.

#СміливаГривня

2.jpg

Кожна монета має в собі силу вдячності та підтримки. Запрошуємо вас приєднатися до благодійної акції "Смілива гривня", яка має на меті допомогти нашим українським військовим – справжнім героям, які щодня ризикують своїм життям, захищаючи нашу країну.

Візьміть участь, організувавши збір коштів на роботі, у своєму колективі.

Як це зробити?

  • Поділіться інформацією про акцію зі своїми колегами.

  • Роздрукуйте оголошення про акцію та розмістіть його на дошках оголошень, щоб максимально поширити інформацію серед співробітників та колег.

  • Поділіться деталями акції на сторінках вашої організації в соціальних мережах та месенджерах.

А тепер про деякі практичні кроки для проведення збору коштів.

  • Візьміть порожню 5-літрову пластикову пляшку з-під води. Зніміть з неї кришку, але не викидайте її, оскільки вона знадобиться для закриття пляшки перед транспортуванням.

  • Зніміть з пляшки етикетку та замініть її на спеціальну наклейку, яку ми підготували (можна знайти за посиланням: http://surl.li/cponh).

  • Розмістіть пляшкуна видному місці та під наглядом – наприклад, у вестибюлі біля охоронця чи на рецепції.

  • Почніть збір, вкинувши  у пляшку кілька монет. Ваш власний приклад надихне інших долучитися до акції.

У межах акції "Смілива гривня" приймаються монети, які перебувають в обігу: 10 та 50 копійок, а також номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень.

Важливо! Ми рекомендуємо збирати монети протягом двох – трьох тижнів. Будь ласка, врахуйте, що монети потрібно здати в банк до 30 листопада.

 

Куди можна здати зібрані кошти?

До відділень банків-партнерів: ПриватБанк, Ощадбанк та ПУМБ у вашому місті.

Детальна інструкція про те, як організувати збір монет в колективі, за посиланням:http://surl.li/cponh.

Адреси відділень, у які можна здати зібрані монети, а також детальні умови участі в акції можна знайти за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/brave-hryvnia/.

Нехай наша єдність допоможе нашим героям. Разом ми можемо зробити більше!

#СміливаГривня

Blank 7 Grids Collage.png

Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання у школі. В центрі уваги команди психолого-педагогічного супроводу є дитина, дотримання і відстоювання її інтересів, повага до індивідуальних особливостей, зберігання конфіденційності та недопущення дискримінації і порушення прав дитини. Досягти цього можливо лише у команді колективу школи із залученням батьків дитини з ООП, а також фахівців ІРЦ та іншої міжвідомчої співпраці. Саме з такою метою сьогодні відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу в Москалівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ярмолинецької селищної ради та Михайлівському ліцеї Розсошанської сільської ради за участі фахівця ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Наталії Войт.​

Blank 2 Grids Collage (1).png
Blank 2 Grids Collage.png

19 вересня 2023 року, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Базюк Оксана взяла участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з Особливими освітніми потребами у Ярмолинецькому ЗЗСО #2 з метою надання методичної допомоги педагогічним працівникам інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти.

Відповідно до порядку денного в ході зустрічі обговорювалися:

- Нормативно-правова база, щодо організації інклюзивного навчання;

- Складання Індивідуальної програми розвитку та Індивідуального навчального плану на 2023-2024 н.р.;

- Адаптація/модифікація навчальних предметів;

- Обговорення корекційно-розвиткових занять.

35.jpg
Blank 2 Grids Collage (2).png

20 вересня відбулося засідання команди супроводу Розсошанського ліцею за участі фахівця ІРЦ Кузь Л.М. Відповідно до особливостей розвитку дитини з ООП КППС розробила ІПР у закладі загальної середньої освіти. КППС визначила способи адаптації освітнього середовища, навчальних матеріалів відповідно до потенційних можливостей і з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку дитини з ООП. Визначили додаткові напрями роботи за сферами розвитку дитини, та цілі яких планується досягти. В основі діяльності КППС є міждисциплінарний підхід, що передбачає тісну взаємодію спеціалістів та дає змогу комплексно організувати процеси розвитку, виховання, навчання і соціалізації дитини.

Blank 5 Grids Collage (1).png

20 вересня у Соколівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Сидорчук Світлани, відбулося засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП. З метою реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учнів з ООП командами супроводу було розроблено Індивідуальні програми розвитку дітей з ООП, складено Індивідуальні навчальні плани.

Blank 3 Grids Collage.png

20 вересня 2023 р. за участі фахівця (консультанта) ІРЦ, Стасюк Альони, відбулося засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП у Ружичанському ліцеї.

Такі засідання відіграють важливу роль у створенні оптимальних умов для розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Робота членів КППС спрямована на підтримку розвитку та навчання кожної дитини, щоб вони мали можливість досягти свого повного потенціалу в навчанні та житті.

Під час спільної, плідної роботи вдалося обговорити питання щодо умов ефективності роботи Команди супроводу, документації фахівців та педагогічних працівників в інклюзивному класі, складання та реалізації Індивідуальної програми розвитку дитини, якій організовано інклюзивне навчання.

Blank 3 Grids Collage (1).png
Blank 2 Grids Collage (3).png

20 вересня 2023 року фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Базюк Оксана взяла участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з Особливими освітніми потребами у Скаржинецькому ЗДО та Скаржинецькому ліцеї Розсошанської громади.

Розпочали роботу із нормативно-правової бази щодо організації інклюзивного навчання, складання та реалізації Індивідуальної програми розвитку та Індивідуального навчального плану на 2023-2024 н.р. для осіб з ООП, адаптації та модифікації навчальних предметів, визначення пріоритетних цілей розвитку та навчання осіб з ООП у закладах освіти.

Blank 3 Grids Collage (3).png
Blank 3 Grids Collage (2).png

21 вересня з метою надання методичної та консультативної підтримки директор Ольга Марусій та фахівці (консультанти) Леся Кузь та Оксана Базюк Інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради взяли участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП у Зіньківському ліцеї.

Відповідно до особливостей розвитку дітей з Особливими освітніми потребами учасники Команд супроводу обговорювали ІПР та ІНП, були визначені способи модифікації та адаптації начальних матеріалів та освітнього середовища відповідно до можливостей дітей.

Обговоренні питання створення необхідних умов, що будуть сприяти розвитку особистості дітей, засвоєнню ними знань, умінь і навичок у освітньому процесі.

56.jpg

21 вересня 2023 року фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Стасюк Альона взяла участь у онлайн-засіданні Команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Жилинецькому ЗДО.

Працювали над створенням індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану дитини з ООП, вирішували ряд конкретних питань, що пов'язані з інклюзивним навчанням.

Blank 2 Grids Collage (5).png
Blank 2 Grids Collage (6).png
Blank 2 Grids Collage (4).png
Blank 3 Grids Collage (4).png

З 14 по 22 вересня відбулися засідання КС Ярмолинецького ЗЗСО №1. Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання у школі. На засіданнях були розробленні індивідуальні програми розвитку дітей , були визначенні способи адаптацій та модифікацій освітнього середовища, навчальних матеріалів відповідно до потенційних можливостей і з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку осіб з ООП.​

310681585_488041266673066_5484571176447898919_n.jpg
79.jpg

Передумовою у забезпеченні ефективності навчання дитини з особливими освітніми потребами є індивідуалізація освітнього процесу з урахуванням її індивідуальних потреб і можливостей, здібностей та інтересів, що забезпечується шляхом розробки індивідуальної програми розвитку. Саме з цього приводу сьогодні було проведено засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини у Монастироцькій гімназії. Разом з фахівцем ІРЦ були обговорені питання щодо розробки та реалізації Індивідуальної програми розвитку дитини, визначені шляхи ефективної взаємодії усіх учасників навчального процесу. Обговорено способи адаптації та модифікації освітнього середовища, навчальних матеріалів відповідно до потенційних можливостей і з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку дитини з ООП. Визначено додаткові напрями роботи за сферами розвитку дитини, та цілі яких планується досягти.

Blank 3 Grids Collage.png

Завершився етап проведення засідань команд супроводу в Ярмолинецькому ЗЗСО №2. Проведена методична та консультативна робота щодо якісної організації інклюзивного навчання дітей з ООП.

Відповідно до особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами учасники команд супроводу обговорювали ІПР та ІНП, адаптацію та модифікацію навчальних програм.

Blank 4 Grids Collage (1).png

26 вересня фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлана Сидорчук взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП в Баламутівському ЗДО «Сонечко» Розсошанської громади. Фахівець надала методичні рекомендації членам КС щодо організації якісного інклюзивного навчання та взяла участь у розробленні індивідуальних програм розвитку дітей з ООП.

87.jpg

28 вересня 2023 р. фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Стасюк Альона продовжила участь у онлайн-засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП в Шумовецькій гімназії. Було надано методичні рекомендації щодо організації якісного інклюзивного навчання для учениці з ООП, розроблено ІПР та ІНП.

Blank 5 Grids Collage.png

За участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлани Сидорчук, відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Малиницькому ліцеї та Ясенівській гімназії. Фахівець (консультант) надала методичні рекомендації щодо постановки та реалізації smart-цілей у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Члени команд супроводу розробили індивідуальні програми розвитку та склали індивідуальні навчальні плани дітей з особливими освітніми потребами.

Щиро вітаємо директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області Марусій Ольгу Вікторівну з отриманням грамоти Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі та з нагоди відзначення Дня працівників освіти.

Бажаємо подальших вагомих здобутків в розбудові інклюзивного простору Зіньківської, Розсошанської, Ярмолинецької територіальних громад. Нехай професійний шлях буде наповнений творчими ідеями, блискучими перемогами, плідною роботою та досягненням нових вершин.

Blank 7 Grids Collage.png
382575683_868071938170448_8474659770985489422_n.jpg
101.jpg

06. 10. 2023 року, відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу в Ярмолинецькому ЦРД. Обговорювались питання створення ІПР та ІНП, акцентувалась увага на важливості проведення корекційно-розвиткових занять з дитиною, внесення ІПР у автоматизовану систему.

Загальний контекст змін українського суспільства має на меті якісну реформу освіти і повноцінне функціонування Нової української школи. У сучасних умовах діти з ООП завдяки інклюзивному навчанню мають змогу ефективно включатися в суспільне життя на рівні можливостей з однолітками. Перед педагогами постає питання організації та проведення уроків та корекційних занять, які б, завдяки використанню специфічних компонентів, враховували особливості психофізичного розвитку школярів. Саме тому 4 жовтня фахівцями Ярмолинецького ІРЦ було проведено он-лайн засідання круглого столу «Стратегії підтримки молодших школярів з порушенням мовлення». Фахівцями були розглянуті актуальні питання загальної організації навчання дітей з порушенням мовлення, використання ейдетичних методів та прийомів в роботі з молодшими школярами. Також використання пісочної терапії як засобу компенсації мовленнєвих порушень у дітей та розвиток дрібної моторики за допомогою природного матеріалу. Досвідом роботи та методами корекції мовленнєвих порушень поділилася Голуб І.П.- корекційний педагог Соколівського ЗЗСО.

Blank 4 Grids Collage.png

Відомо, синдром Дауна – найпоширеніша генетична аномалія: люди, які мають сорок сім хромосом (замість сорока шести); такі люди, як і інші, можуть виконувати буденні справи та повноцінно реалізовувати себе у суспільстві. За статистикою, кожна 700-800 дитина на планеті з’являється на світ із синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Воно не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, кольору шкіри, національності. Хлопчики і дівчатка з синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою, їх батьки мають нормальний набір хромосом. Діти з синдромом Дауна часто обдаровані: багато хто має художній талант, музичний (в тому числі танцювальний та співочий) та артистичні здібності. Безперечно й те, що діти з синдромом Дауна набагато краще реалізують свій потенціал, якщо живуть вдома, в атмосфері любові, якщо у них є можливість займатися за спеціальними програмами та отримувати якісний медичний супровід, ходити в дитячий садок і в школу, дружити з однолітками і комфортно почувати себе в суспільстві. Зараз, як ніколи, малечі потрібно відволіктися від жорстокості дорослого світу і поринути у світ дружнього і доброго спілкування.

Фізичне виховання дітей — систематичний вплив на організм дитини з метою його морфологічного і функціонального вдосконалення, зміцнення здоров´я, формування рухових навичок і фізичних якостей.

22 жовтня кожного року, починаючи з 1998-го, планета відзначає Всесвітній день людей з вадами мовлення. Від проблем з мовленням можуть страждати і діти, й дорослі люди. Перші — через особливості розвитку щойно сформованого мовного апарату. Другі — після отриманих фізичних чи психологічних травм. Людині, обмеженій у можливості усно виражати свої думки, важко дається комунікація з оточуючими. Існує багато розладів мовлення, але одним з найпомітніших та найтяжчих вважається заїкання або логоневроз — порушення плавності, ритму та організації мовлення. За різними даними, від заїкання в світі страждає від 1 до 5% населення.

Українські традиції у Всесвітній день людей з вадами мовлення не відрізняються від загальносвітових. Зазвичай у цей день з метою кращої поінформованості суспільства про проблеми людей з мовними порушеннями проводяться семінари, зустрічі, конференції та інші соціальні заходи. Також ця тема висвітлюється в засобах масової інформації та в соціальних мережах.

Якщо серед ваших друзів або знайомих є люди з порушеннями мовлення — це чудова нагода, щоб подарувати їм свою увагу та підтримку. Поінформованість в ефективності сучасних методах лікування сприяє тому, щоб якомога більше таких людей вчасно зверталися за професійною допомогою та повертали собі радість говорити вільно і красиво. Також Всесвітній день людей з вадами мовлення дає можливість спеціалістам, що займаються лікуванням пацієнтів та дослідженнями в цій області, отримати більше сучасної інформації з усього світу, дізнатися про нові відкриття, наприклад, на онлайн-конференціях чи семінарах, поділитися з колегами досвідом та проблемами.

Для кращого сприйняття інформації варто разом з дітьми подивитися фільм «Король говорить» або короткометражку «Заїка» («Stutterer»), яка отримала Оскар у 2016 році.

А якщо ми самі чи наші близькі стикнулися особисто з цією проблемою, треба обов’язково звертатися за допомогою до спеціалістів, адже у більшості випадків порушення можна виправити.

5.jpg
398150956_2021128821598200_1310047024728174078_n.jpg

Ми живемо у нелегкі часи, коли триває боротьба за нашу свободу. Не можна стояти осторонь подій, які відбуваються навколо нас. Працівники ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відвідали осінній БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК на підтримку ЗСУ, організований Ярмолинецьким центром розвитку дитини. На благодійному ярмарку продавалися різноманітні смаколики, з любов’ю приготовлені випічка та солодощі: тістечка, кекси, торти, трубочки та інші ласощі. Робимо все, що можемо разом, для нашої перемоги.

MyCollages (2).jpg
MyCollages.jpg
MyCollages (1).jpg

Однією з найважливіших умов впровадження інклюзивної моделі в закладах дошкільної освіти є організація співпраці фахівців, результатом якої має стати освітнє середовище, максимально сприятливе для різнобічного розвитку всіх дітей, у тому числі й дітей з особливими освітніми потребами. Саме з цією метою 17 листопада в комунальній установі „Інклюзивно-ресурсний центр” Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області відбувся семінар-практикум «Командна взаємодія фахівців як умова ефективної освіти осіб з ООП». В ході семінару відбулося визначення актуальних проблем у сфері інклюзивної освіти та можливостей застосування сучасних стратегій навчання, підтримки, допомоги дітям з ООП командою фахівців. Під час практичної частини учасники обмінялися досвідом із здійснення фахового супроводу осіб з ООП, забезпечення формування необхідних навичок і вмінь, мінімалізації впливу фізичних і психічних обмежень дитини з ООП у процесі здобуття освіти.

1 грудня 2023 р. на базі ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відбулась тематична зустріч «Запали вогник толерантності». На неї були запрошені учні Новосільського ЗЗСО.

Метою заходу було поширення інформації про осіб з особливими потребами, прияти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, про подолання бар’єрів, з якими стикаються особи з інвалідністю. Ще раз нагадали про обов’язок виявляти турботу та милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з особливими потребами.

Сьогодні, 3 грудня, комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області, святкує свій перший ювілей - 5 років з дня офіційного відкриття!

Усі ці роки ми професійно зростали, вдосконалювались і розвивались разом з вами, шановні колеги, педагоги закладів освіти, батьки і діти!

Сьогодні у нас сформована команда фахівців, які небайдужі до своєї справи, сповненні бажання допомагати дітям з особливими освітніми потребами, їх батькам та педагогам, що з ними працюють в закладах освіти!

Ми працюємо, надаємо системний кваліфікований супровід дітям, які потребують додаткової підтримки в освітньому процесі та сприяємо їх всебічному розвитку.

Пропонуємо переглянути інформаційний промо-ролик про діяльність ІРЦ Ярмолинецької селищної ради.

19 грудня фахівцями інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради було проведено онлайн-засідання клубу професійного спілкування «Формування навички гри дітей з ООП». Вдале спілкування відбулося між корекційними педагогами та вихователями дошкільних закладів освіти Ярмолинецької та Розсошанської громад. Було представлено цікавий досвід роботи педагогів з дітьми з особливими потребами.

4.jpg

26 грудня 2023 р. за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлани Сидорчук, відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в Ясенівській гімназії. На засіданні члени КС обговорили виконання індивідуальної програми розвитку дитини з ООП відповідно до сфер розвитку, визначили подальші напрямки навчальної та корекційно-розвиткової роботи на ІІ семестр.

5.jpg

27 грудня 2023 р. у Ярмолинецькому ЗЗСО № 2 відбулися засідання КС . Під час засідань обговорювалися результати навчання дітей з ООП, аналіз виконання ІПР, аналіз проведення корекційно-розвиткових занять. Особливу увагу педагоги звертали на сильні аспекти розвитку кожної дитини з ООП, їх обмеження і потреби. Також обговорювалися труднощі з яким зіштовхнулися педагоги при реалізації індивідуальних програм розвитку . Відповідно були ухваленні рішення по їх усуненню.

11.jpg

З метою забезпечення ефективності освітнього процесу дітей з ООП, які здобувають освіту в умовах інклюзивного навчання в закладах освіти, 28.12.2023 р. було проведено заплановані онлайн-засідання Команд психолого-педагогічного супроводу в - Правдівському ЗЗСО І-ІІІ ст. імені П. Т. Лохвицького, Ружичанському ліцею та Жилинецькому ЗДО на якому були присутній фахівець (консультант) ІРЦ.

Проаналізували досягнені цілі за перше півріччя, ефективність проведення корекційно-розвиткових занять, переглянули ІПР та ІНП, обговорили подальшу реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій дітей з ООП.

Сьогодні, 29.12.2023 р. відбулося чергове засідання комади психолого педагогічного супроводу Монастироцької гімназії. На засіданні розглядалися актуальні питання щодо надання якісних освітніх і корекційних послуг, соціальної взаємодії та навчальної мотивації дитини, моніторинг динаміки розвитку, були напрацьовані рекомендації щодо подальшої спільної роботи усіх членів команди.

12.jpg

У період з 3 по 5 січня 2024 року у Ярмолинецькому ЗЗСО № 1 відбулися засідання КС. Під час засідань обговорювалися результати навчання дітей з ООП, аналіз виконання ІПР, аналіз проведення корекційно-розвиткових занять. Особливу увагу педагоги звертали на сильні аспекти розвитку кожної дитини з ООП, їх обмеження і потреби. Тісно співпрацюють для досягнення цілей зазначених в ІПР. Здійснюють індивідуальний супровід учнів , адаптації та модифікації програм для навчання, використовують допоміжні засоби навчання, урізноманітнюють методи і прийоми навчання. Також обговорювалися труднощі з яким зіштовхнулися педагоги при реалізації індивідуальних програм розвитку. Відповідно були ухваленні рішення по їх усуненню.

MyCollages.jpg
416043110_2057947604582988_3141118588187484307_n.jpg

За участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлани Сидорчук, відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП в Соколівському ЗЗСО. У ході засідань члени КС обговорили динаміку розвитку дітей з ООП, здійснили аналіз навчальної діяльності, визначили ефективність проведення корекційно-розвиткових занять. Було проаналізовано результативність виконання Індивідуальної програми розвитку дітей з ООП, окреслено подальші напрямки роботи.

MyCollages (1).jpg

5 січня 2024 р. фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлана Сидорчук взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП в Баламутівському ЗДО «Сонечко» Розсошанської громади. В ході засідань були обговорені сильні сторони дітей з ООП, проаналізовано динаміку розвитку, результати навчальних досягнень дітей та скореговано шляхи подолання освітніх труднощів.​

4.jpg
MyCollages (2).jpg
4.jpg

Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання у закладах освіти. Адже саме вона розробляє індивідуальну програму розвитку дитини, моніторить її виконання, вносить зміни, створює умови для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище та допомагає педагогам організувати інклюзивне навчання.

10 січня 2024 р., за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Оксани Базюк, у Зіньковецькому ліцеї пройшли онлайн засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами. Під час зустрічей з педагогами та батьками обговорили питання реалізації індивідуальних програм розвитку (ІПР) за підсумками першого семестру 2023/2024 н. р., успіхи дітей у навчанні та соціалізації, проаналізували динаміку розвитку здобувачів освіти в класах з інклюзивним навчанням та надали поради батькам та законним представникам учнів.

сп.jpg

В Малиницькому ліцеї Розсошанської громади, за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлани Сидорчук, відбулись онлайн-засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. На засіданнях учасники проаналізували стан навчальних досягнень учнів з ООП за І семестр 2023/2024 н. р., дієвість адаптацій та модифікацій навчальних програм, результативність проведення корекційно-розвиткових занять, виконання поставлених цілей в індивідуальній програмі розвитку. Було визначено пріоритетні напрямки навчання учнів з ООП на ІІ семестр. 

лм.jpg

12 січня 2024 р. за участі фахівця ІРЦ відбулися засідання КС у Сутковецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Розсошанському ліцеї. Під час засідань обговорювалися результати навчання дітей з ООП, аналіз виконання ІПР, аналіз проведення корекційно-розвиткових занять. Особливу увагу педагоги звертали на сильні аспекти розвитку кожної дитини з ООП, їх обмеження і потреби. Також обговорювалися труднощі з яким зіштовхнулися педагоги при реалізації індивідуальних програм розвитку. Відповідно були ухваленні рішення по їх усуненню.

об.jpg

12 січня 2024 року відбулося онлайн засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Скаржинецькому ліцеї Розсошанської громади.
Учасниками були обговорені такі питання:
- результати моніторингу та результати навчальної діяльності дітей з ООП;
- ефективність індивідуальної програми розвитку та внесення коректив і доповнень;
- результати проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з ООП.
Кожен учасник команди поділився корисною інформацією, що є важливою для всіх учасників засідання.

414099742_395786809578717_6765185069494808049_n.jpg

17 - 18 січня 2024 р. відбулися засідання команд психолого- педагогічного супроводу дітей з ООП за участю фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони у Ярмолинецькому ЦРД.

Було переглянуто та внесено зміни у програми розвитку дітей з ООП, розглянуто питання моніторингу динаміки розвитку дітей та ефективність проведення корекційно-розвивальних занять.

Батькам надані дієві рекомендації та поради щодо подальшої співпраці.

MyCollages.jpg

11 та 25 січня 2024 року відбулись проміжні онлайн-засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Шумовецькій гімназії. Були розглянуті такі питання:

- аналіз навчальної діяльності дітей з ООП;

- аналіз ефективності корекційно-розвиткової роботи згідно з ІПР;

- ефективність впровадження індивідуальної програми розвитку та внесення доповнень та корективів, особливу увагу надавалось перегляду поставлених цілей.

MyCollages (1).jpg

16 лютого 2024 року відбувся онлайн семінар-практикум «Допомога дітям з розладами дефіциту уваги з гіперактивністю».

Було розглянуто особливості когнітивної та емоційно-вольової сфери, вікові особливості прояву розладу, дієві техніки щодо навчання дітей з РДУГ, надано практичні поради щодо організації освітньої діяльності та проведення логопедичної роботи, рухливих та корекційних ігор.

1.jpg

23 лютого 2024 року відбулось онлайн-засідання клубу професійного спілкування «Розвиток соціальних навичок дітей з особливими освітніми потребами».

Розглянули:

· що ж таке соціальні навички і для чого вони потрібні дітям (фахівець (консультант) ІРЦ, Альона Стасюк);

· розвиток комунікативних навичок дітей з РАС у ЗДО (практичний психолог, Анастасія Прокопчук);

· розвиток соціальних навичок дитини з ООП середнього дошкільного віку (практичний психолог, Ірина Слимко);

· розвиток соціальних навичок на заняттях СПО (фахівець (консультант) ІРЦ, Наталія Войт);

· розвиток самостійності та режиму дня (корекційний педагог, Наталія Токар);

· розвиток навичок спілкування дітей молодшого шкільного віку з особливими освітніми потребами (корекційний педагог, Віта Полякова);

· розвиток емоційного інтелекту (фахівець (консультант) ІРЦ, Альона Стасюк).

22 лютого 2024 р. відбулося засідання 48 сесії Ярмолинецької селищної ради.

Заслухано звіти директора інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради Ольги Марусій:

- Про виконання Договору про співробітництво територіальних громад у формі спільного фінансування(утримання) комунальної установи "Інклюзивно - ресурсний центр" Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області між Розсошанською сільською та Ярмолинецькою селищною ТГ від 27.10.2022 року за 2023 рік;

- Про виконання Договору про співробітництво територіальних громад у формі спільного фінансування( утримання) комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області між Зіньківською сільською та Ярмолинецькою селищною ТГ від 20.07.2023 року за 2023 рік.

431981218_1926749297833254_8234618077893672788_n.jpg

Використання сучасних методів навчання спрямовано на розвиток вміння мотивувати дії, самостійне орієнтування в інформації, яку отримують, формування творчого, нешаблонного мислення, розвиток дітей за рахунок максимального розкриття їх природних здібностей.

З цією метою 15 березня 2024 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Ярмолинецької селищної ради відбулося засідання клубу професійного спілкування на тему «Сучасні методики навчання дітей з ООП».

Під час зустрічі фахівці ІРЦ розповіли про найбільш дієві методики навчання особливих дітей. Педагоги закладів освіти, які працюють в інклюзивних класах та інклюзивних групах, поділилися досвідом та особливостями використання цих методик в своїй роботі. 

MyCollages (2).jpg

20 березня 2024 року на базі інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради відбулася методична зустріч з фахівцями Хмельницького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.

Колектив інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради щиро дякує завідувачу ОРЦ Ганні Синявській, методистам Ользі Білецькій, Інні Дяков, Ірині Кручик за надання допомоги з питань діяльності ІРЦ, виконання основних завдань в умовах сьогодення, отримання індивідуальних консультацій від вузькопрофільних фахівців та рекомендацій щодо забезпечення осіб з ООП якісними послугами.

1.jpg
2.jpg

У 2011 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня – Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна.

21 березня у всьому світі проходить флешмоб «LOTS OF SOCKS»

на підтримку людей з синдромом Дауна.

Приєднуйтесь до всесвітнього флешмобу. Публікуйте своє фото в непарних шкарпетках в соцмережах.

Додайте тег #шкарпетки_різні_ми_всі_рівні

MyCollages (4).jpg

19 березня 2024 року за участю фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Сидорчук Світлани, відбулося проміжне онлайн-засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Малиницькому ЗДО «Веселка» Розсошанської сільської ради. Було проаналізовано динаміку розвитку дитини з особливими освітніми потребами, визначено ефективність впровадження індивідуальної програми розвитку особи з ООП.

MyCollages (3).jpg

Сьогодні, 21 березня 2024 року, фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр», Оксана Базюк, взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Скаржинецькому ЗДО, Розсошанської громади.

Фахівці детально аналізували та ознайомлювали батьків з результатами виконання короткострокових цілей. Також обговорювали навчальні досягнення, відзначали сильні сторони дітей з ООП, визначали шляхи подолання певних освітніх труднощів, ділилися ефективними методами та прийомами взаємодії.

Сьогодні, 22 березня 2024 року, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альона, взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Ярмолинецькому центрі розвитку дитини. Було здійснено перегляд виконання короткострокових цілей, обговорено навчальні досягнення дітей з ООП.

1.jpg

29 березня 2024 р. в Інклюзивно-ресурсному центрі Ярмолинецької селищної ради було проведено засідання круглого столу для корекційних педагогів ЗДО та ЗЗСО Зіньківської, Розсошанської та Ярмолинецької громад на тему: «Особливості корекційної роботи в інклюзивному освітньому просторі». Розглянуто питання:

Корекційно-розвиткова робота як складова інклюзивного навчання - Світлана СИДОРЧУК, фахівець (консультант) ІРЦ

Організація корекційної роботи з учнями з порушеннями мовлення - Леся КУЗЬ, фахівець (консультант) ІРЦ

Корекційні заняття з розвитку мовлення - Наталія КРИСЮК, вчитель-логопед Баламутівського ЗДО, Малиницького ліцею

Використання карток Домана на заняттях з розвитку мовлення - Лілія БОДНАР, корекційний педагог Ярмолинецького ЗДО №1 «Сонечко»

Корекційно-розвиткова робота з дітьми з РАС - Альона СТАСЮК, фахівець (консультант) ІРЦ

Індивідуальна візуальна підтримка дітей з ООП на різних етапах роботи в умовах ЦРД - Ірина КШИШОВСЬКА, логопед Ярмолинецького Центру розвитку дитини

Використання інноваційних технологій на заняттях з лікувальної фізкультури - Оксана БАЗЮК, фахівець (консультант) ІРЦ

Лікувальна фізкультура як один із напрямків роботи з дітьми з ООП - Іванна ЯКИМИШИНА, корекційний педагог Скаржинецького ЗДО.

Використання конструкторів для сенсорного розвитку дітей - Наталія ВОЙТ, фахівець (консультант) ІРЦ

Розвиток соціальної адаптації на корекційних заняттях з соціально-побутового орієнтування - Наталія ГЕВЕЛЮК, корекційний педагог Москалівського ЗЗСО

Корекційні заняття з соціально-побутового орієнтування - Людмила СОБКО, корекційний педагог Ярмолинецького ЗЗСО №1

Присутні активно обговорили завдання корекційної роботи, шляхи якими забезпечується корекційний компонент в інклюзивному освітньому просторі, практичні аспекти роботи корекційних педагогів. Учасники засідання розробили рекомендації щодо ефективності проведення корекційно-розвиткових занять.

0.jpg
2.jpg
1.jpg
3.jpg

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній День розповсюдження знань про людей з аутизмом.

Цей день встановлений Генеральною асамблеєю ООН 18 грудня 2007 р. (резолюція №A/RES/62/139).

Аутизм (розлади аутистичного спектру (РАС) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Людям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей від 2 до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект у людей з аутизмом не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах.

День поширення інформації про аутизм започаткували, щоб поширювати інформацію про цей розлад в усьому світі.

БЛАКИТНИЙ КОЛІР І ПАЗЛИ Є СИМВОЛАМИ ЦЬОГО ДНЯ.

Традиційно, 2 квітня, у всіх країнах, і в Україні теж, проходять акції та флешмоби, метою яких є звернути увагу на цю проблему.

Ви також можете підтримати осіб з аутизмом, одягнувши щось блакитне або розміcтивши інформацію про них у соціальних мережах.

#одягни_блакитне

#2квітня_день_інформування_про_осіб_з_РАС

pixiz-02-05-2024-08_47_49.jpg

#Центр_стресостійкості_Хмельницького_Khmelnytskyi_Центр_стресостійкості_Хмельницької_області

15 та 16 квітня 2024 року на базі ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відбувся тренінг «Основи самодопомоги та підтримки ближнього у кризових станах» під керівництвом тренерки Ізраїльської коаліції по роботі з травмою в Україні (ITC in UA), Пастощук Галина Центр стресостійкості Хмельницької області Israel Trauma Coalition in UA. У заході взяли участь директор та фахівці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради та педагоги закладів освіти Ярмолинецької ТГ. Активна аудиторія включалася в імітаційні ситуації, відпрацьовувала навички самодопомоги і допомоги іншим за допомогою протоколу "MAACE" та багатовимірної моделі BASIC Ph. Учасники тренінгу вивчали:

  • протоколи самодопомоги, в тому числі протокол «Чотири стихії»;

  • салютогенний підхід;

  • принципи нормалізації та легітимації;

  • вигоряння та його профілактику;

  • розвивали резильєнтність, навчалися ефективним способам психологічної саморегуляції, зосередилися на розбудові особистісної стресостійкості.

Всі учасники почерпнули багато корисної інформації, яка є дуже актуальною в сьогоденні і з нетерпінням чекають на продовження навчання.

8.jpg

23 квітня в Україні відзначається Всеукраїнський день психолога — професійне свято всіх тих, хто працює з поведінкою, психікою та психічними процесами людини й будь-яким чином причетний до науки психології.

Всеукраїнський день психолога відзначається з 2004 року за ініціативи Національної асоціації практичних психологів та соціальних працівників України. Дата 23 квітня була обрана не випадково, адже саме в цей день у 1896 році народився видатний український психолог Григорій Сергійович Костюк, який зробив значний внесок у розвиток психологічної науки та освіти в Україні.

Свято має на мету популяризувати психологію як науку та практику, показати значущість та актуальність психологічної допомоги та супроводу різним категоріям населення, висловити вдячність та визнання психологам за їх нелегку та важливу роботу, особливо у такий нелегкий час, сприяти професійному зростанню та обміну досвідом серед фахівців.

Отож, у професійне свято ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших шанованих і завжди корисних психологів і бажаєм всім здоров'я, щастя, позитивних думок і гарних подій! Психолог — це лікар душі, а душевна рівновага дуже важлива. Тож хай у вашому житті завжди панує гармонія.

#техніки_фахівця_ірц_практичного_психолога_хмельниччини

#нейропсихологічні_ігри

Нейропсихологічні ігри та вправи – це комплекс багатофункціональних вправ, спрямованих на різностороннє тренування та розвиток мозку.

Основною метою проведення їх проведення є:

  • розвиток міжпівкульних зв’язків;

  • синхронізація роботи обох півкуль головного мозку;

  • координація рухів;

  • моторне планування;

  • покращення розумової діяльності;

  • розвиток дрібної та загальної моторики;

  • зниження втомлюваності і поліпшення працездатності;

  • покращення уваги, пам’яті, швидке відтворювання інформації;

  • зняття стресу, напруження;

  • попередження порушень, пов’язаних із сприйняттям простору та часу;

  • розвиток у дітей можливостей довільно (цілеспрямовано) планувати, регулювати та контролювати свої дії.

Також вони рекомендовані дітям, які схильні до імпульсивних, випадкових реакцій, зазнають труднощів у засвоєнні інструкцій та правил, часто відволікаються і не утримують увагу, «застрягають» і не можуть переключитися з неправильного способу виконання завдання на правильний.

За допомогою спеціально розроблених рухових вправ і розвиваючих ігор стимулюється формування певних компонентів психічної діяльності: регуляція і контроль психічної діяльності, моторні навички, зорове, слухове, просторове сприйняття та багато інших.

Вправи нейропсихології універсальні. Дуже прості у виконанні, вони не вимагають спеціальної фізичної підготовки. Регулярне виконання цих вправ позбавляє втоми, підвищує концентрацію уваги, сприяє підвищенню фізичної та розумової активності, стимулює мовленнєві процеси. Вони допомагають дітям зосередитися, скоординувати свою діяльність, позбутися стресу, долати різні психологічні порушення; роблять корекційні заняття веселими і цікавими.

9.jpg

23 квітня 2024 року у Скаржинецькому ЗДО відбулося перше засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами (ООП).
На засіданні обговорювалися питання:
- організація інклюзивного навчання та створення належних умов для цього;
- розробка індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану;
- порядок організації корекційно-розвиткових послуг в дошкільному закладі.
Засідання пройшло на нотках взаєморозуміння та доброзичливості.

26 квітня 2024 р. для голів КС закладів ЗДО і ЗЗСО Ярмолинецької, Зіньківської, Розсошанської громад на базі ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відбувся семінар-практикум на тему: «Моделювання інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами». Фахівці (консультанти) ІРЦ розкрили питання нормативно-правового забезпечення інклюзивної освіти, діяльності команд психолого-педагогічного супроводу у закладах освіти, індивідуальної траєкторії дитини з ООП в інклюзивному просторі, співпраці закладу освіти з батьками. Присутні взяли активну участь в практичному модулі: інтерактивна вправа «Розподіл ролей та функцій».

Дякуємо головам КС за плідну співпрацю, активну позицію щодо навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами.

Увага-Важливо.jpg

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА ПЕДАГОГІВ !

 Інклюзивно-ресурсний центр Ярмолинецької селищної ради, інформує, що з метою забезпечення вчасного зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів дошкільної та загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році необхідно попередньо пройти комплексну оцінку розвитку дитини в інклюзивно-ресурсному центрі.

* Висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини є одним із ключових документів для організації та реалізації інклюзивного навчання в закладі освіти.

* Інклюзивно-ресурсний центр Ярмолинецької селищної ради зараз активно проводить комплексні оцінки для зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти.

* Оцінювання проводять фахівці інклюзивно-ресурсного центру (практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, вчитель-реабілітолог) безпосередньо в присутності батьків.

* Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини проводиться індивідуально за такими напрямами, як:

  • фізичний розвиток;

  • мовленнєвий розвиток;

  • когнітивна сфера;

  • емоційно-вольова сфера;

  • освітня діяльність.

 Алгоритм підготовки та проведення комплексної оцінки:

Первинний прийом батьків дитини проводить директор центру, або особа, яка його замінює, визначають час та дату проведення комплексної оцінки та встановлюють наявність таких документів та їх копій:

  • документи, що посвідчують особу батьків або законних представників(паспорт);

  • свідоцтво про народження дитини;

  • індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності);

  • психолого-педагогічна характеристика дитини у разі навчання;

  • додаткові медичні обстеження за наявності.

!!! Подати заяву та необхідні документи з метою проходження комплексної оцінки батьки або законні представники можуть в Інклюзивно-ресурсному центрі за адресою: смт.Ярмолинці, вул. Центральна, 14 або через систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів «Україна. Інклюзія» за посиланням https://ircenter.gov.ua/

!!! За результатами комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, в інклюзивно-ресурсному центрі проводяться корекційно-розвиткові заняття для дітей та консультування батьків.

У ІРЦ Ярмолинецької селищної ради протягом тижня проводились тематичні заняття до свята Великодня, на яких дітки дізнались, поглибили та розширили свої знання про особливості даного свята та про Великодні звичаї і традиції.

5ceb772c401c8978106818-636x445-2.jpg

Шановні батьки!

Запрошуємо Вас на заняття з елементами тренінгу "Життєстійкість батьків і дітей: турбота про себе" який відбудеться в п'ятницю 17 травня о 13.00
в приміщенні Інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради за адресою: Центральна 14, (колишня селищна рада).

Зі святом, з Днем вишиванки!

Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них усім. Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!

441489336_3313586315611106_5800132021140471023_n.jpg

17 травня 2024 року в ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відбулося заняття для батьків з елементами тренінгу: «Життєстійкість батьків і дітей: турбота про себе».

MyCollages (3).jpg

Сьогодні, 22 травня 2024 року, відбулася заключна онлайн-зустріч учасників КППС у Скаржинецькому ЗДО «Ромашка» Розсошанської громади.

Учасники команд супроводу обговорили:

  • результати та досягнення дітейз ООП;

  • виконання ІПР за 2023-2024 навчальний рік.

MyCollages (5).jpg
14.jpg

23 травня 2024 року відбулося підсумкове онлайн-засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в Ясенівській гімназії Ярмолинецької селищної ради. На засіданні учасники команди супроводу здійснили аналіз навчальних досягнень дитини з ООП, визначили результативність корекційно-розвиткової роботи та обговорили подальшу стратегію навчання дитини.​

16.jpg

23 травня 2024 р., за методичної підтримки фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони, в Правдівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Лохвицького П.Т. відбулось онлайн-засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП. Члени команди супроводу розглянули питання моніторингу динаміки розвитку, досягнення поставлених цілей та виконання індивідуальної програми розвитку учня з ООП, наголошено батькові на важливості організації інклюзивного навчання у 5 класі.

17.jpg
19.jpg
18.jpg

22-24 травня 2024 р., за методичної підтримки фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони, в Ярмолинецькому ЦРД відбулись підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. Члени команди супроводу розглянули питання моніторингу динаміки розвитку, досягнення поставлених цілей та виконання індивідуальної програми та ІНП, обговорили результати корекційно-розвиткової роботи вихованців з ООП.

MyCollages (6).jpg

23-24 травня у Ярмолинецькому ЗЗСО №2 відбулись засідання команд психолого-педагогічного супроводу з метою підведення підсумків реалізації індивідуальної програми розвитку, визначення досягнутих та недосягнутих цілей дітей з особливими освітніми потребами за 2023-2024 навчальний рік. Проаналізували ефективність методів і прийомів освітнього процесу та спрогнозували алгоритм дій щодо організації навчання дітей з ООП на наступний навчальний рік.

MyCollages (7).jpg

27 травня 2024 року відбулися підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Шумовецькій гімназії. Було обговорено аналіз досягнень розвитку дітей з ООП, результати виконання індивідуальної програми розвитку, результати корекційно- розвиткової роботи та здійснено підсумки роботи команди психолого-педагогічного супроводу в кінці навчального року.

1.jpg

28 травня 2024 р., за методичної підтримки фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони, в Жилинецькому ЗДО відбулось онлайн-засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП. Члени команди супроводу розглянули питання моніторингу динаміки розвитку, результативність корекційно-розвиткових занять, досягнення поставлених цілей та виконання індивідуальної програми розвитку дитини з ООП на кінець навчального року.

MyCollages (8).jpg

29 травня 2024 року, відбулася заключна онлайн-зустріч учасників КППС у Зіньківському ліцеї з початковою школою та гімназією.

Учасники команд супроводу обговорили:

  • результати та досягнення дітей з ООП;

  • виконання ІПРза 2023-2024 навчальний рік.

MyCollages (9).jpg

23-24 травня у Ярмолинецькому ЗЗСО №2 відбулись засідання команд психолого-педагогічного супроводу з метою підведення підсумків реалізації індивідуальної програми розвитку, визначення досягнутих та недосягнутих цілей дітей з особливими освітніми потребами за 2023-2024 навчальний рік. Проаналізували ефективність методів і прийомів освітнього процесу та спрогнозували алгоритм дій щодо організації навчання дітей з ООП на наступний навчальний рік.

MyCollages (7).jpg

27 травня 2024 року відбулися підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Шумовецькій гімназії. Було обговорено аналіз досягнень розвитку дітей з ООП, результати виконання індивідуальної програми розвитку, результати корекційно- розвиткової роботи та здійснено підсумки роботи команди психолого-педагогічного супроводу в кінці навчального року.

1.jpg

28 травня 2024 р., за методичної підтримки фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони, в Жилинецькому ЗДО відбулось онлайн-засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП. Члени команди супроводу розглянули питання моніторингу динаміки розвитку, результативність корекційно-розвиткових занять, досягнення поставлених цілей та виконання індивідуальної програми розвитку дитини з ООП на кінець навчального року.

30 травня 2024 року у Ружичанському ліцеї відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. На кожному з засідань було обговорено ряд важливих питань:

· аналіз навчальних досягнень;

· аналіз корекційно-розвивальної роботи;

· труднощі, що виникали впродовж другого півріччя;

· визначення досягнутих цілей ІПР.

Окрім цих основних питань, було обговорено й багато інших, всі вони спрямовані на покращення результатів діяльності команди супроводу дитини та для подальшого прогресу у розвитку дитини. Кожна дитина унікальна і неповторна, тому здійснюється індивідуальний підхід до кожної з них.

Проаналізовано ефективні методи та прийоми у навчанні та вихованні дітей з ООП. Кожен учасник КППС відіграє важливу роль у створенні комфортного середовища для навчання, виховання та розвитку дитини з ООП. Лише завдяки злагодженій роботі між усіма учасниками команди можна отримати позитивну динаміку розвитку дитини.

MyCollages (10).jpg

3 червня 2024 року в структурному підрозділі дошкільної освіти «Сонечко» Баламутівського ліцею Розсошанської сільської ради відбулися підсумкові онлайн-засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП. Члени команд супроводу проаналізували динаміку розвитку дітей, досягнення поставлених цілей, результати корекційно-розвиткової роботи та стан виконання індивідуальних програм розвитку.

441536664_781312350462343_9053195041292906497_n.jpg

03 червня 2023 року відбулося підсумкове засідання команди психолого-педагогічного супроводу Розсошанського ліцею Розсошанської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області. На порядок денний було винесено питання підбиття підсумків роботи за 2023-2024 навчальний рік. Аналізувалися навчальні досягнення дитини з ООП, виконання ІПР за 2023/2024 н.р. та результати роботи команди супроводу. Завдяки злагодженій роботі кожного члена команди супроводу, за активного сприяння батьків ухвалено рішення щодо позитивної динаміки розвитку та навчання здобувача освіти.

5.jpg

З метою забезпечення ефективності освітнього процесу дитини з ООП, що здобуває освіту в умовах інклюзивного навчання в Монастироцькій гімназії Розсошанської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області 04 червня 2023 року відбулося підсумкове засідання команди психолого-педагогічного супроводу Монастироцької гімназії. Аналізувалися навчальні досягнення дитини з ООП, виконання ІПР за 2023/2024 н.р. та результати роботи команди супроводу. Завдякизлагодженій роботі кожного члена команди супроводу, за активного сприяння батьків ухвалено рішення щодо позитивної динаміки розвитку та навчання здобувача освіти.

6 червня 2024 року в Малиницькому ліцеї Розсошанської сільської ради відбулися підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП. На засіданнях розглянули аналіз навчальних досягнень учнів за результатами ІІ семестру 2023-2024 н.р., результативність корекційно-розвиткової роботи. Ефективна робота членів команд супроводу забезпечила позитивну динаміку розвитку учнів з ООП та виконання індивідуальних програм розвитку учнів.

З 5 по 7 червня в Ярмолинецькому ЗЗСО №1 відбулися підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу. На засіданнях команд було проаналізовано досягнення цілей, зазначених в Індивідуальних програмах розвитку та Індивідуальньних навчальних планах дітей з ООП. Асистенти вчителя інклюзивного класу розповіли про особливості їхньої роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Завдяки злагодженій роботі кожного члена команди супроводу, за активного сприяння батьків ухвалено рішення щодо позитивної динаміки розвитку та навчання здобувачів освіти.

7 червня 2024 року відбулися підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП в Соколівському ЗЗСО Ярмолинецької селищної ради. Члени команд супроводу обговорили питання аналізу навчальних досягнень здобувачів освіти з ООП та корекційної роботи, визначили стан досягнення поставлених цілей в індивідуальних програмах розвитку. Було відмічено позитивну динаміку розвитку учнів та окреслено подальші індивідуальні освітні траєкторії учнів з ООП.

7 червня 2024 року відбулися підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Скаржинецькому ліцеї Розсошанської сільської ради за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Базюк Оксани Борисівни.
На засіданнях члени команд супроводу обговорили:
- результати виконання індивідуальних програм відповідно до сфер розвитку дітей;
- результати проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з ООП;
- звернули увагу на сильні та слабкі сторони, проаналізували методи роботи, що були ефективними.

20 червня 2024 року в структурному підрозділі дошкільної освіти «Веселка» Малиницького ліцею Розсошанської сільської ради, за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлани Сидорчук, відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП. Члени команди супроводу проаналізували динаміку розвитку дитини, обговорили труднощі, які виникали у досягненні поставлених цілей та стан виконання індивідуальної програми розвитку.

Державним підприємством «ДІЯ» у межах наданих законодавством повноважень створено мультимедійну платформу “UNITED 24” та забезпечується її функціонування шляхом створення та поширення за її допомогою фото-, відеоконтенту та цифрового контенту. 

Мультимедійна платформа забезпечує інформування міжнародної спільноти про реальний стан безпекової ситуації та події в Україні, а також протидію російській пропаганді, популяризацію України у світі. 

Основним засобом поширення інформації мультимедійної платформи є веб-сайт мультимедійної платформи – https://united24media.com

457271848_2026087031180859_1847173326343012020_n.jpg

Останнім часом інклюзивні практики в Україні стають більш актуальними. Українці щодня успішно впроваджують інклюзію в усі сфери життя, об’єднують в своїх практиках дітей, молодь, дорослих з інвалідністю і без інвалідності, створюючи умови для якісного життя всіх людей. Ми бачимо позитивні зміни в суспільстві від цієї діяльності, тому продовжуємо популяризувати досягнення у сфері соціальної інклюзії і оголошуємо проведення конкурсу «Кращі інклюзивні практики України – 2024» за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації.
Для участі у конкурсі запрошуються громадські організації, ветеранські та батьківські спільноти, танцювальні та театральні студії, музичні колективи, спортивні клуби, заклади культури, школи, навчально-реабілітаційні та інклюзивно-ресурсні центри, фотографи, і просто небайдужі люди, які реалізують інклюзивні проєкти, метою яких є об’єднання людей, в тому числі з інвалідністю, шляхом проведення спільних заходів.
За результатами Конкурсу буде визначено найкращих організаторів інклюзивних практик та створено збірник, у який увійдуть кращі проєкти 2024 року.
Враховуючи зазначене, просимо поінформувати структурні підрозділи обласної державної адміністрації, організації, установи, які займаються питаннями дітей, молоді, людей з інвалідністю, ветеранів у сфері культури, освіти, спорту тощо, про можливість взяти участь у конкурсі та розмістити інформацію на офіційному сайті для охоплення якомога більшої кількості людей, які реалізують інклюзивні проєкти в Україні.
Учасникам потрібно до 30 вересня 2024 року заповнити заявку за посиланням: https://forms.gle/fB6k2NEHBjwd4LaNA та надіслати 3 якісних фото та відео презентацію про практику до 3 хвилин на електронну адресу: inclusivebestpractices@gmail.com

Положення і додаткова інформація про конкурс на сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/Ukraine.bez.kordoniv

30 серпня 2024 р. фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради було проведено засідання за круглим столом на тему: «Модифікація освітньої програми, принципи та алгоритм роботи. Оцінювання при модифікаціях» для голів команд супроводу і асистентів вчителів ЗЗСО Ярмолинецької, Зіньківської, Розсошанської громад. Обговорено питання:

Модифікація освітніх програм - алгоритм роботи - Любов ВАНДОЛЯК вчителька математики і фізики Москалівського ЗЗСО, Аліна КУРЯТНИК вчителька англійської мови Новосільського ЗЗСО.

Оцінювання навчальних досягнень учнів з ООП, які навчаються за модифікованими освітніми програмами - Світлана СИДОРЧУК, фахівець (консультант) ІРЦ.

Учасники засідання ознайомилися з «Методичними рекомендаціями щодо розробки індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти» рекомендованими Хмельницьким ОІППО ім. А .Назаренка, обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти.

Дякуємо учасникам засідання за плідну співпрацю.

 

 

 

 

 

увага.png

За запитом директорів закладів освіти та з метою забезпечення якісної освіти осіб з особливими освітніми потребами інформуємо про участь фахівців (консультантів) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу, а саме:

-Жилинецька гімназія Ярмолинецької селищної ради – Сидорчук С.П., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Новосільський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ярмолинецької  селищної ради Хмельницької області – Базюк О.Б., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Москалівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ярмолинецької  селищної ради Хмельницької області – Кузь Л.М., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Соколівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Стасюк А.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Сутковецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області імені Романа Лабаня– Купчак К.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ярмолинецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Кузь Л.М., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ярмолинецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Войт Н.І., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ясенівська гімназія Ярмолинецької селищної ради – Стасюк А.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Баламутівський ліцей Розсошанської сільської ради – Войт Н.І., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Малиницький ліцей Розсошанської сільської ради – Сидорчук С.П., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Михайлівський ліцей Розсошанської сільської ради Хмельницької області – Сидорчук С.П., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Монастироцька гімназія Розсошанської сільської ради – Стасюк А.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Розсошанський ліцей Розсошанської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області – Базюк О.Б., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ружичанський ліцей Розсошанської сільської ради – Купчак К.С., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Скаржинецький ліцей Розсошанської сільської ради  – Базюк О.Б., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Шумовецька гімназія Розсошанської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області – Купчак К.С., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Зіньківський ліцей Зіньківської сільської ради Хмельницької області – Кузь Л.М.,  фахівець  (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ярмолинецький центр розвитку дитини – Кузь Л.М., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Ярмолинецький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №1 «Сонечко» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області – Войт Н.І., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Скаржинецький заклад дошкільної освіти "Ромашка" – Базюк О.Б., фахівець

 (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Баламутівський заклад дошкільної освіти «Сонечко» – Войт Н.І., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру;

-Малиницький дошкільний навчальний заклад "Веселка" Малиницької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області – Сидорчук С.П., фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру.

Zobrazhennia1-2.jpg

Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання у закладі освіти. В центрі уваги команди психолого-педагогічного супроводу є дитина, дотримання і відстоювання її інтересів, повага до індивідуальних особливостей, зберігання конфіденційності та недопущення дискримінації і порушення прав дитини. Досягти цього можливо лише у команді колективу закладу освіти із залученням батьків дитини з ООП, а також фахівців ІРЦ та іншої міжвідомчої співпраці. Саме з такою метою 5-6 вересня відбулися перші засідання команд психолого-педагогічного супроводу в Ясенівській гімназії за участі фахівця ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Альони Стасюк.

460957197_1052433436592152_3701441665113180779_n.jpg
2.jpg

З метою реалізації індивідуальної освітньої траєкторії дітей з особливими освітніми потребами в Москалівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулися засідання команд супроводу. Учасниками команд супроводу було відзначено, що освітня траєкторія для дітей з ООП в даному закладі реалізується на підставі індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану. Також були визначенні додаткові напрями роботи за сферами розвитку.

460990570_1550538725850294_1473122972073705334_n.jpg

9 вересня 2024 року відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу Монастироцької початкової школи.

Фахівцем (консультантом) ІРЦ, Стасюк Альоною були надані методична допомога та рекомендації стосовно створення ІПР.

1.jpg

10 вересня 2024 р. в онлайн форматі відбулись засідання Команд психолого-педагогічного супроводу в Розсошанській громаді, а саме: Скаржинецький ЗДО та Скаржинецький ліцей.

Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання у закладі освіти, адже саме вона розробляє ІПР та ІНП, моніторить їх виконання, вносить зміни, створює умови для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище та допомагає вчителям організувати інклюзивне навчання.

1.jpg

11 та 12 вересня 2024 року відбулись засідання команд психолого-педагогічного супроводу на базі Ясенівської гімназії. Фахівцем (консультантом) ІРЦ, Стасюк Альоною були надані методична допомога та рекомендації стосовно створення ІПР.

2.jpg

12 вересня відбулися засідання команд супроводу у Ярмолинецькому ЦРД «Калинка» Учасниками команд супроводу було відзначено, що освітня траєкторія для дітей з ООП в даному закладі реалізується на підставі індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану. Також були визначенні додаткові напрями роботи за сферами розвитку. Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання у закладі освіти, адже саме вона розробляє ІПР та ІНП, моніторить їх виконання, вносить зміни, створює умови для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище та допомагає вчителям організувати інклюзивне навчання.

3.jpg

Освітня траєкторія для дітей з ООП в Новосільському ЗЗСО закладі реалізується на підставі індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану. Відповідно результатів психолого-педагогічного вивчення дитини команда супроводу впродовж 2 тижнів з моменту початку освітнього процесу складає індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами, яка погоджується з батьками та затверджується керівником закладу освіти. Команда психолого-педагогічного супроводу – це команда фахівців, які працюють та здійснюють супровід дитини в закладі освіти.

4.jpg

12-13 вересня відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу Ярмолинецького ЗЗСО № 1. Учасниками команд супроводу було визначеноосвітню траєкторію для дітей з ООП в даному закладі. Реалізація якої здійснюється на підставі індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану. Також учасниками були визначенні додаткові напрями роботи за сферами розвитку, обговорені умови для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище.

5.jpg

Забезпечення інклюзивно-освітнього простору — одне з завдань розбудови якісного закладу освіти. В центрі уваги команди психолого-педагогічного супроводу є дитина, дотримання і відстоювання її інтересів, повага до індивідуальних особливостей, зберігання конфіденційності та недопущення дискримінації і порушення прав дитини. Досягти цього можливо лише у команді закладу освіти із залученням батьків дитини з ООП, а також фахівців ІРЦ.

Саме тому, 13 вересня 2024 року на базі Соколівського ЗЗСО І-ІІІ ст. відбулися онлайн засідання команд психолого-педагогічного супроводу дитини дітей з ООП на яких був присутній фахівець (консультант) ІРЦ Стасюк Альона.

На засіданнях на основі інформації про дітей за допомогою спостережень за нею у закладі освіти, журналу спостережень, портфоліо, спілкування з батьками та шляхом опрацювання Висновку ІРЦ відбулося розробка Індивідуальних програм розвитку для дітей з ООП. Було наголошено на важливості внесенні ІПР та протоколів у автоматизовану систему "ІРЦ".

6.jpg
7.jpg

Індивідуальна програма розвитку забезпечує індивідуальну освітню траєкторію дитини з ООП в освітньому процесі і саме від того наскільки якісно вона буде розроблена залежить успішність розвитку і навчання дитини з ООП. 12 ,13 вересня відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Малиницькому ліцеї, Структурному підрозділі дошкільної освіти «Веселка» Малиницького ліцею та Михайлівському ліцеї Розсошанської сільської ради, Жилинецькій гімназії Ярмолинецької селищної ради. Питання розроблення індивідуальної програми розвитку дітей з ООП було на порядку денному засідань команд супроводу. Фахівець (консультант) ІРЦ Світлана Сидорчук надала методичні рекомендації щодо розроблення індивідуальної програми розвитку дитини з ООП, особливу увагу звернула на додаткові напрями роботи за сферами розвитку.

8.jpg

З метою забезпечення ефективності освітнього процесу дітей з ООП, було проведено засідання Команд психолого-педагогічного супроводу у Ружичанському ліцеї (5.09) та Шумовецькій гімназії (10.09) Розсошанської сільської ради.

Обговорювалися питання складання індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану, враховуючи оновлені методичні рекомендації, проведення корекційно-розвиткових занять, внесення ІПР та протоколів в автоматизовану систему ІРЦ.

12.jpg

Благодійна акція зі збору монет #SuperCoins

Запрошуємо всіх долучитися до благодійної акції зі збору монет #SuperCoins, мета якої – зібрати кошти для допомоги українським військовим, які постраждали внаслідок бойових дій.

Організаторами Акції є Національний банк України та Superhumans Center (сучасна клініка, що спеціалізується на протезуванні, реконструктивній хірургії, реабілітації та психологічній підтримці постраждалих від війни).

Термін її проведення: з 09 вересня до 29 листопада 2024 року.
Які монети приймаються під час Акції?
Передбачено збір монет, які перебувають в обігу (10, 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень).

Пункти збору монет відкриті у відділеннях банків-партнерів
(АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “Ощадбанк”, АТ “ПУМБ”), перелік пунктів прийому
– за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/super-coins/#section-10.

1.jpg

23 вересня відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу учня з ООП в Шарівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ярмолинецької селищної ради, за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Світлани Сидорчук. На засіданні розглянуто питання про розроблення Індивідуальної програми розвитку. Фахівець (консультант) надала методичні рекомендації щодо постановки цілей за сферами розвитку дитини. Завдяки злагодженій роботі члени команди супроводу розробили індивідуальний маршрут учня з ООП в освітньому процесі.

3.jpg

24 вересня 2024 року, відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Шарівському ЗДО "Білочка".

Було обговорення питання щодо умов ефективності роботи Команди супроводу, розподіл ролей, документації, складання та реалізації індивідуальної програми розвитку дитини, індивідуальний освітній план.

Фахівець (консультант) ІРЦ, Стасюк Альона надала рекомендації Команді супроводу закладу освіти щодо складання індивідуальної програми розвитку та ефективної роботи з дітьми з ООП.

Розширення мережі освітніх закладів з інклюзивною формою навчання зумовлює потребу опанування педагогами спеціальних освітніх методик для роботи з учнями з особливими освітніми потребами, зокрема такими, які мають порушення мовлення. Тому 27 вересня фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради було проведено семінар практикум «Реалізація Державного стандарту початкової освіти учнів з тяжкими порушеннями мовлення в умовах Нової Української школи».

В ході заходу педагоги отримали рекомендації щодо організації освітнього процесу з дітьми що мають порушення мовлення, практичні поради котрі допоможуть педагогам краще зрозуміти особливості психофізичного розвитку здобувачів початкової освіти з ТПМ, що значно підвищить результативність компенсаційної, розвивальної та психопрофілактичної роботи.

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я був установлений в 1992 році за ініціативи Всесвітньої організації здоров’я. Він відзначається щорічно 10 жовтня. Мета – підвищення рівня обізнаності про проблеми психічного здоров’я, мобілізація зусиль на підтримку кращого психічного здоров’я та усунення стигми, яка часто супроводжує психічні розлади.

Психічне (ментальне) здоров’я згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я – це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів.

Згідно з ВООЗ головними критеріями психічного здоров’я є:

  • усвідомлення неперервності, постійності та ідентичності власного фізичного та психічного «Я»;

  • критичність до себе, власної діяльності та її результатів;

  • відповідність психічних реакцій силі і частоті впливів середовища, соціальним обставинам та ситуаціям;

  • здатність до саморегуляції власної поведінки відповідно до соціальних норм;

  • здатність до планування власної життєдіяльності;

  • спроможність змінювати стиль поведінки залежно від зміни життєвих ситуацій, обставин та інше.

Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, дає людині можливість реалізовувати власний потенціал, долати стреси, плідно працювати. Порушення душевного благополуччя, душевної рівноваги може спричинити розлади психіки та поведінки.

Тому позиція кожної особистості щодо збереження власного здоров’я має визначатися зрілою самосвідомістю та самоповагою, гармонійною стратегією поведінки, яку прийнято називати – здоровим способом життя.

У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини (символу незрячої людини) був затверджений 15 жовтня 1970 року з ініціативи Міжнародної федерації сліпих. В наступні роки до цього руху приєднувалися все нові країни.

Це щорічний день обізнаності, нагадування суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу. Можливість ще раз звернути увагу на ситуацію з дотриманням прав незрячих людей.

Головні слова Міжнародного дня білої тростини:

«ТОЛЕРАНТНІСТЬ, РІВНОПРАВНІСТЬ, ІНТЕҐРАЦІЯ»

За допомогою зору людина отримує 80 - 90% інформації про навколишній світ.

Як стверджують у Всесвітній організації охорони здоров’я, щороку кількість незрячих у світі зростає на 1 мільйон осіб, кожні 5 секунду втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину - одна дитина.

Лікарі стверджують, що рання діагностика та профілактика хвороб очей зможе запобігти сліпоті й зберегти здоровий зір.

Для переважної більшості незрячих людей біла тростина є основним засобом, що забезпечує їм безпеку, можливість орієнтуватися та самостійно пересуватися в просторі, жити незалежним, активним і повноцінним життям. Як засіб визначення шляху палиця відома вже здавна. Та історія білої тростини як символу сліпоти бере свій початок лише з 1921 року.

У 1921 році у Великій Британії, в місті Бристоль молодий фотограф Джеймс Біггс через нещасний випадок втратив зір. Порада осліплого солдата розвивати свою самостійність допомогла йому розпочати нове життя. Джеймс став частіше виходити на вулицю без супроводу, користуючись звичайною тростиною для прогулянок. З часом він зазначив, що звичайна тростина не гарантує безпеки, а також може стати джерелом небезпеки для інших перехожих. Джеймсові спало на думку пофарбувати тростину в білий колір, щоб вона більше привертала до себе увагу навіть за похмурої погоди.

У 1932 році Королівський національний інститут для незрячих розпочав офіційно впроваджувати білу тростинку серед незрячих. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки.

У 1964 році конгрес США оголосив 15 жовтня Днем білої тростини, а у 1970 році 15 жовтня було визнано Міжнародним днем білої тростини.

Біла тростина - це не тільки символ незрячих людей, це їх інструмент, їх «очі».

Тростина є основним засобом, що забезпечує незрячим безпеку, можливість орієнтуватися та самостійно пересуватися в просторі.

Аспекти застосування тростини: «Захисний», «Опорний», «Генератор звуку», «Тактильний».

Звук від удару тростиною по тротуару або бруківці дозволяє незрячому почути навколишній простір і відчути «високі» перешкоди (будинки, дерева, стовпи, припарковані машини), ковзання тростини по поверхні дороги –визначити наявність «низьких» перешкод (бордюрів, східців, люків, ям).

Як допомогти незрячій людині

Наша допомога незрячому найчастіше потрібна, щоб:

· дізнатись номер наземного транспорту на зупинці;

· дізнатись в транспорті яка зупинка наступна;

· перейти через дорогу.

Найпоширеніші помилки:

· зненацька хапати незрячу людину чи тягнути кудись, куди ви думаєте їй потрібно;

· вживати у розмові слова «подивіться», «дивіться»;

· перестрибувати через тростину незрячої людини у натовпі;

· боятись відповісти, якщо незрячий поряд щось запитує.

Спілкування з незрячою людиною

· завжди звертайтесь напряму до незрячої людини, а не до зрячих супроводжуючих;

· при зустрічі з незрячою людиною потрібно назвати себе. Якщо ви не самі, скажіть хто знаходиться поруч;

· при спілкуванні уточнюйте, до кого саме звертаєтесь. Незряча людина не побачить, якщо ви просто повернете голову в її сторону і почнете говорити;

· якщо людина не бачить, це не означає що вона погано чує, тому немає потреби говорити голосніше;

· якщо під час розмови ви виходите, попередьте незрячого про це.

Завжди пам’ятаймо, що поряд з нами живуть люди які нас не бачать, адже - незрячі. Але ми бачимо їх. Тому будьте щедрі на добро, допомогу, емпатію.

462535664_1083426886509089_6779847057522266716_n.jpg

16 жовтня 2024 року в Андрійковецькій гімназії Розсошанської сільської ради відбулось онлайн-засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП. Члени команди супроводу розглянули питання розроблення індивідуальної програми розвитку. Фахівець (консультант) ІРЦ Світлана Сидорчук надала методичні рекомендації щодо розроблення індивідуального маршруту учениці з ООП в освітньому процесі, особливу увагу звернула на визначені конкретних цілей за сферами розвитку у додаткових напрямах роботи.

Відзначення Всесвітнього дня людей з вадами мовлення має на меті акцентувати увагу на проблемі людей із вадами мовлення для підтримки їх у суспільстві. Варто пам’ятати, що мовлення — це основа людського розуму, від якого залежить засвоєння інформації, налагодження соціальних контактів. Найбільш часто мовні розлади проявляються в дитячому віці. До важких форм патологій мовленнєвої організації відносяться деякі види заїкання, дизартрія, алалія. У світі близько трьох мільйонів людей мають подібні проблеми.

Мова — це, насамперед, система об'єктивно наявних, суспільно зумовлених знаків, що співвідносять понятійний зміст і типове звучання, а також система правил їх використання і поєднання. Процес оволодіння мовою впливає на всі аспекти психіки людини, є умовою формування її свідомості.

Мовлення — це мова в дії, тобто мовлення — психофізіологічний процес реалізації мови.

Мова є засобом спілкування, а мовлення — процесом спілкування.

Говорячи про порушення мовлення у дітей, слід констатувати, що психолого-педагогічна класифікація відкрила широкі можливості для впровадження в логопедичну практику науково обґрунтованих фронтальних методів корекційного впливу на порушене мовлення й інші психічні функції дітей дошкільного і шкільного віку. Під кутом зору психолого-педагогічної класифікації найзначнішим є питання про те, які саме компоненти мовленнєвої системи недорозвинені або порушені. Дотримуючись цього підходу, вчитель-логопед може чітко спланувати напрям корекційного навчання за відповідної категорії мовленнєвого розладу: загального недорозвинення мовлення, фонетико-фонематичного недорозвинення, в разі недоліків вимовляння звуків.

За статистикою, один тільки діагноз «загальне недорозвинення мовлення» ставлять у шість разів частіше, ніж 20 років тому. Хоча сучасні малюки здаються майже вундеркіндами, вони розмовляють гірше, ніж їхні батьки та бабусі-дідусі у дитинстві. Особливо це помітно за зміною термінів розвитку мовлення. Раніше вважалося, що в нормі вже в 9-12 місяців дитина має говорити кілька слів, у 1,5 року — складати речення з двох слів, а в 3 роки з’являється зрозуміла оточуючим і різноманітна мова. Зараз ці етапи відбуваються на півроку пізніше. Але і в них не вписується дедалі більше дітей. Порушення у вимові звуків і побудові речень є у 80% дошкільнят, тоді як 40 років тому три чверті дітей говорили чисто.

Центр громадського здоров’я наводить статистику: від заїкання страждає майже 1 % дорослих і 5 % дітей населення України, зазвичай воно виникає до 3–5 років.

Точні причини виникнення заїкання наразі не встановлені. Спеціалісти стверджують, що виникнення заїкання обумовлене сукупністю генетичних і неврологічних чинників.

463992923_2267386230305790_2476494705599521872_n.jpg

Спілкування без бар'єрів: як підтримати людей з порушеннями мовлення.

Сьогодні ми поговоримо про важливу тему — як суспільство може підтримати людей з порушеннями мовлення та створити умови для їхнього комфортного спілкування і соціальної інтеграції. Люди з мовленнєвими труднощами стикаються з численними викликами у спілкуванні, які можуть впливати на їхню самореалізацію, соціалізацію та якість життя. Однак ми можемо зробити багато, щоб ці бар'єри зникли або стали менш значущими.

День людей з порушеннями мовлення: важливість раннього виявлення та корекції

Сьогодні, у Всесвітній день людей з порушеннями мовлення, важливо нагадати про те, що мовленнєві порушення можуть мати значний вплив на життя людини, її навчання, соціалізацію та самореалізацію. Але головне – це те, що раннє виявлення таких порушень і своєчасна корекція можуть кардинально покращити ситуацію.

Чому раннє виявлення є таким важливим? Мовлення є одним із ключових інструментів спілкування, і труднощі у цій сфері можуть ускладнювати навчання та адаптацію дитини в суспільстві. Якщо вчасно звернути увагу на мовленнєві порушення, спеціалісти можуть допомогти дитині подолати труднощі й розвинути правильні навички.

Корекційна робота включає:

- консультації логопеда;

- спеціальні вправи для розвитку мовлення;

- залучення сім'ї до процесу навчання;

- психологічну підтримку, щоб подолати можливі труднощі в спілкуванні.

Як це допомагає? Корекція мовленнєвих порушень дає дітям можливість повноцінно спілкуватися, розвивати когнітивні навички, досягати успіхів у навчанні й бути активними учасниками суспільства. Чим раніше розпочати цей процес, тим більше шансів на успішний результат.

Якщо ви помітили у своєї дитини труднощі в мовленні, не зволікайте — зверніться до фахівців. Ваше своєчасне втручання може стати вирішальним кроком до успіху!

464056248_3826847400965477_3176092188545622183_n.jpg

Чи є засіб, який допомагає формувати універсальні основи мозкової діяльності у дітей з ООП? Є – це нейропсихологічні ігри. Вправи нейропсихології універсальні. Вони допомагають і дорослим, і дітям. Дуже прості у виконанні, вони не вимагають спеціальної фізичної підготовки. Регулярне виконання цих вправ позбавляє втоми, підвищує концентрацію уваги, сприяє підвищенню фізичної та розумової активності, стимулює мовленнєві процеси.

1814d559-5e40-4e90-8d2b-494cf1a85dd4.jfif

З метою розширення знань педагогів про специфіку мовленнєвих порушень, вироблення та застосовування ефективних стратегій підтримки молодших школярів з порушеннями мовлення фахівцями Інклюзивно-роесурсного центру Ярмолинецької селищної ради 24 жовтня проведено засідання клубу професійного спілкування «Шляхи реалізації мовленнєвих потреб молодших школярів з тяжкими порушеннями мовлення». В ході зустрічі обговорювалися актуальні питання розвитку, організації навчального процесу дітей з порушенням мовлення. Фахівцями були надані практичні поради щодо корекційно-педагогічної роботи з такими дітьми. Також досвідом роботи з дітьми що мають порушення мовлення поділилася Крисюк Н.М.

1.jpg
2.jpg

З метою підвищення обізнаності батьків про здоров'я та здоровий спосіб життя фахівцями ІРЦ проведено засідання Батьківської Школи "Поговоримо відверто за горнятком кави".

В ході зустрічі були розглянуті питання про режим дня, вікові кризи, поведінку дітей. Батьки отримали поради щодо розвитку дихання, правил спілкування з дітьми, використання заохочень і покарань.

Особлива подяка лікарю Баблонюк Ользі.

3.jpg

День української писемності та мови традиційно святкували на початку листопада, але, починаючи з минулого року, у свята нова дата. Розповідаємо, чому її перенесли і коли відзначають День української писемності та мови в Україні тепер.
Коли День української писемності та мови у 2024 році
День української писемності та мови з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада, у день пам'яті преподобного Нестора Літописця, який увійшов в історію як упорядник твору "Повість минулих літ", найвищого творіння світової писемності.
Минулого року свято перенесли, і День української писемності та мови 2023 Україна відзначила вже в нову дату. Таке перенесення пов'язане з переходом Православної церкви України 2023 року на новоюліанський календар - згідно з ним дати свят, які не переходять, змістилися на 13 днів раніше, зокрема й день пам'яті Нестора Літописця.
28 липня 2023 року Президент України підписав указ і тепер 27 жовтня - День української писемності та мови в Україні.
Цікаві факти про День української писемності та мови
Українська мова - одна з найбагатших і наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов'янського кореня, а не від давньоруської мови, яка розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.
5 цікавих фактів про українську мову:
- в українській мові - близько 256 тисяч слів, але вона стрімко розвивається, тож насправді ця цифра зараз більша;
- найуживаніша буква в українській мові - буква "п", на неї починається найбільша кількість слів, найменш уживана - буква "ф";
- українська мова - найбагатша на зменшувальні форми, наприклад, її має навіть слово "вороги" - "вороженьки";
- «Заповіт» Т. Г. Шевченка - рекордсмен серед перекладених творів, його переклали 147 мовами;
- найстарішою українською піснею вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш".

Державною мовою українська стала 26 жовтня 1989 року, зараз нею володіє близько 45 мільйонів осіб у всьому світі.

1.jpg

28 жовтня 2024 р. в Скаржинецькому ЗДО відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу, на якому було обговорено: індивідуальну програму розвитку дитини, індивідуальний навчальний план, розклад корекційно-розвиткових занять та інші питання від яких залежить створення належних умов для інтеграції дитини в освітнє середовище.

1.jpg

29 жовтня 2024 р. відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу Ярмолинецького ЦРД . Учасниками команди супроводу було визначеноосвітню траєкторію для дитини з ООП. Реалізація якої здійснюється на підставі індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану. Також учасниками були визначенні додаткові напрями роботи за сферами розвитку, обговорені умови для інтеграції дитини з особливими освітніми потребами в освітнє середовище.

15 листопада 2024 р. фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради було проведено семінар-практикум «Реалізація індивідуальної освітньої траєкторії учня з ООП. Моніторинг досягнень (на кінець І семестру, на кінець навчального року)» для голів команд психолого-педагогічного супроводу, вчителів інклюзивних класів, корекційних педагогів та асистентів вчителів ЗЗСО Ярмолинецької, Розсошанської та Зіньковецької територіальних громад.

Запрошені педагоги мали змогу підвищити свої знання щодо шляхів реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учня з ООП, вміння здійснювати моніторинг шляхом зіставлення реального стану з очікуваними результатами та відстеження розвитку учня з ООП відповідно до чітко визначених цілей. В практичному модулі, з метою закріплення навичок із проведення моніторингу динаміки розвитку дитини з ООП, цікаво і змістовно проведено інтерактивну вправу «Мозковий штурм».

Дякуємо учасникам семінару-практикуму за плідну співпрацю.

467866209_1927781407708599_151727392701127747_n.jpg

22 листопада 2024 р. відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу у Скаржинецькому ЗДО. Метою засідання було скаладання ІПР та індивідуального навчального плану, були визначенні додаткові напрями роботи за сферами розвитку, обговорені умови для інтеграції дитини з особливими освітніми потребами в освітнє середовище.

462640921_1259123025289776_1193584690536419323_n.jpg

18 та 25 листопада 2024 року у Ярмолинецькому ЗДО (ясла-садок) №1 «Сонечко» відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами за участі фахівця ІРЦ Наталії Войт. Педагоги у співпраці з фахівцем ІРЦ та батьками створювали індивідуальні програми розвитку, які враховують освітні та корекційні цілі, методи адаптації навчального середовища та сприяють гармонійному розвитку дитини, інтеграції в середовище однолітків, створенню рівних можливостей для навчання та соціалізації.​

Напередодні Міжнародного дня осіб з інвалідністю, фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради спільно з вихователями Скаржинецького ЗДО «Ромашка» Розсошанської громади провели інтерактивне заняття «Спільного у нас багато, та не треба забувати кожен має особливе: ми не схожі – це важливо!»

Виховуючи чуйність та співчуття у серцях майбутнього покоління, ми сприяємо усвідомленню і розумінню того, що інвалідність - це не вирок! Захищаючи гідність людини з інвалідністю ми сіємо у своїх душах, та душах наших дітей зернятко доброзичливості, милосердя, любові та зацікавленості у благополуччі ближніх.

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті та вихованням толерантного ставлення до осіб з особливими освітніми потребами. Саме з цією метою фахівцем (консультантом) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альоною, 2 грудня 2024 року було проведено заняття з елементами тренінгу «ВСІ МИ РІЗНІ, АЛЕ РІВНІ» із учнями 5 класу Соколівського ЗЗСО.

 Рівність у різноманітності: розуміємо, підтримуємо, допомагаємо.

 У рамках відзначення Дня людей з інвалідністю ми провели тематичну зустріч із учнями 8–11 класів Сутковецького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Романа Лабаня, присвячену формуванню толерантного ставлення до осіб із інвалідністю.

 Основна мета заходу:

 Інформування учнів про важливість Дня людей з інвалідністю;

 Сприяння правильному використанню словесних позначень щодо людей з інвалідністю;

 Розвиток емпатії, відповідальності та бажання підтримувати тих, хто потребує допомоги;

 Що відбулося?

 Учні дізналися про реальні виклики, з якими стикаються люди з порушеннями зору, слуху чи опорно-рухового апарату.

 Мали можливість відчути себе у подібних ситуаціях через спеціальні вправи, які сприяли глибшому розумінню та розвитку емпатії.

 Обговорювали поняття безбар’єрного середовища.

 Креативне завдання: створення індивідуальних проєктів безбар’єрного середовища — від шкільних приміщень до громадського транспорту.

 Результат:

Учні не лише поглибили свої знання про права і можливості людей з інвалідністю, а й стали ближчими до розуміння, що рівність у різноманітності — це основа справедливого суспільства.

Разом ми створюємо світ, у якому кожен має шанс бути почутим і підтриманим.

15.jpg
14.jpg

2 грудня відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП у Михайлівському ліцеї Розсошанської сільської ради. Члени команди супроводу розробили індивідуальну програму розвитку учня з ООП, визначили додаткові напрямки роботи за сферами розвитку дитини.​

Разом з усім цивілізованим світом щороку 3 грудня Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Це нагадування усім нам про обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з інвалідністю.

Ми будуємо суспільство де права кожного мають реалізовуватись в повній мірі, де найбільшою цінністю є людина. Доброта і милосердя - два крила на яких тримається людство. Ці якості ми повинні виховувати у наших дітей. Саме з цією метою, 2 грудня фахівцем (консультантом) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світланою Сидорчук було проведено тематичне заняття «Дивіться на нас як на рівних» з учнями 1 і 2 класів Новосільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Розповідати дітям про людей з інвалідністю важливо, адже це допомагає формувати емпатію, розуміння і толерантність, що є основою для побудови здорового суспільства. Діти, які з раннього віку дізнаються про різноманітність людей, у тому числі про людей з інвалідністю, краще розуміють почуття й потреби інших. Це вчить їх бути добрими і чуйними, допомагає уникнути упереджень і насмішок. Якщо дітям пояснювати, що люди з інвалідністю мають такі ж почуття, бажання і мрії, це сприяє рівному ставленню. Коли діти вчаться, як правильно взаємодіяти з людьми з інвалідністю, вони стають більш відкритими. Наприклад, вони не будуть боятися запитати, чи потрібна допомога, і зрозуміють, що кожна людина є частиною суспільства. Якщо діти виростають з ідеєю, що всі люди рівні, незалежно від фізичних чи розумових особливостей, це допомагає створювати толерантне суспільство, де кожен має рівні можливості для самореалізації. Саме тому 2 грудня фахівцем ІРЦ спільно з вихователями Ярмолинецького ЗДО №1 «Сонечко» було проведено виховний захід до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

469121874_2298700177174395_1564307326149907815_n.jpg

3 грудня кожного року світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

На жаль, багато захворювань чи травм на сьогодні є невиліковними та обмежують людей у фізичних можливостях — вони не можуть виконувати звичні для кожної здорової людини функції. І це, звісно, не свято. Це нагадування усім нам про обов’язок виявляти толерантність по відношенню до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з інвалідністю.

Людей, які через проблеми зі здоров’ям не можуть або їм важко повноцінно доглядати за собою, забезпечувати себе необхідним, бути безперешкодно мобільними, виконувати певні робочі, соціальні, побутові обов’язки чи роботу, яка була доступною до набуття інвалідності. Ці люди проходять важкий шлях випробувань. Вони долають не тільки часто нестерпний фізичний біль, а й глибокі психоемоційні випробування. Адже інвалідність може бути і вродженою, і набутою в результаті травм, інфекцій тощо.

Через війну чимало українців втрачають своє здоров’я. Кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і цивільних, на жаль, збільшується. Наразі в країні налічується три мільйони людей з інвалідністю. Через поранення, отримані на фронті окрім усіх воєнних труднощів, вони змушені долати також надскладний соціальний виклик. Це реабілітація, відновлення здоров’я, а потім – створення і забезпечення гідних умов для повноцінного життя у дружньому суспільстві. Такому, де захищені права, гідність, благополуччя. Де є можливість вільно пересуватися, здобувати бажану освіту та мати роботу, займатися улюбленою справою, будувати кар’єру, де є можливість бути самореалізованими.

Адже люди з інвалідністю мають брати участь у політичному, соціальному, економічному і культурному житті країни.

Вони виявляють виняткову силу духу, непохитну віру в життя, долають труднощі, які випали на їхню долю, – і це викликає лише захват! Ці люди є прикладом незламності і натхнення.

І наш обов’язок – допомагати людям з інвалідністю відчувати себе повноправними членами українського суспільства, рівними серед рівних. 

Усі ми є невід’ємною частиною суспільства, в якому кожному має бути комфортно незалежно від статі, віку, фізичних та інших особливостей, де кожному забезпечені однакові права і можливості реалізації.

Саме тому в Україні розроблено та впроваджується “Довідник безбар’єрності”. Посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування.

Посилання: https://bf.in.ua/

MyCollages.jpg

12 грудня 2024 року в Структурному підрозділі дошкільної освіти «Веселка» Малиницького ліцею Розсошанської сільської ради, за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлани Сидорчук, відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП. Члени команди супроводу проаналізували навчальні досягнення дитини, стан виконання поставлених цілей, результати корекційно-розвиткової роботи та зазначили позитивну динаміку розвитку дитини.​

9.jpg
9.jpg

13 грудня 2024 року фахівцями інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради було проведено онлайн-засідання клубу професійного спілкування «Рухливі ігри з дітьми з ООП».

В ході заходу було розкрито питання організації, методики проведення рухливих ігор, надано практичні рекомендації щодо їх використання в роботі. Було представлено цікавий досвід роботи педагогів з дітьми з особливими потребами.

Досвідом роботи з використання рухливих ігор в роботі поділилися вихователь, корекційний педагог Скаржинецького ЗДО "Ромашка" Іванна Якимишина та інструктор з фізичної культури Ярмолинецького ЦРД Валентина Рогачевська.

1.jpg
2.jpg

16 грудня 2024 р. відбулися засідання КС в Ярмолинецькому ЦРД «Калинка». Учасники засідань здійснювали моніторинг виконання ІПР та динаміки розвитку вихованців, за потреби було внесено зміни в ІНП. Обговорили створення необхідних умов для успішної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище, зауважили найбільш ефективні методи та прийоми в роботі вихователів та корекційних педагогів.

3.jpg

17 грудня 2024 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Скаржинецькому ЗДО "Ромашка" за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Базюк Оксани.

На засіданнях члени команд супроводу обговорили:

результати виконання індивідуальних програм відповідно до сфер розвитку дітей;

результати проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з ООП;

звернули увагу на сильні та слабкі сторони, проаналізували методи роботи, що були ефективними.

19 грудня 2024 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Ясенівській гімназії.

Членами Команди супроводу було здійснено аналіз динаміки розвитку дитини, виконання індивідуальної програми розвитку та результативності корекційно-розвиткових занять.

470181447_936518458415210_702322783811717313_n.jpg
470200919_936518461748543_2191380256507237143_n.jpg

19 грудня 2024 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП у Ясенівській гімназії.

Членами Команди супроводу було здійснено аналіз динаміки розвитку дитини, виконання індивідуальної програми розвитку та результативності корекційно-розвиткових занять.

2.jpg
1.jpg

20 грудня 2024 року відбулися засідання КС у Москалівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Педагогічні працівники, учасники команд супроводу зазначали позитивну динаміку розвитку осіб з ООП. Обговорили напрямки роботи на другий семестр. Голова команди супроводу відзначила що завдяки взаємоузгодженій діяльності педагогів, фахівців та батьків було відмічено позитивну динаміку у розвитку дітей. Також обговорювалися питання виконання цілей зазначених в ІПР.

462648914_1694252724486383_8165488237463961435_n.jpg
3.jpg

17 грудня 2024 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Скаржинецькому ЗДО "Ромашка" за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Базюк Оксани.

На засіданнях члени команд супроводу обговорили:

результати виконання індивідуальних програм відповідно до сфер розвитку дітей;

результати проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з ООП;

звернули увагу на сильні та слабкі сторони, проаналізували методи роботи, що були ефективними.

1.jpg

26 грудня 2024 року у Шарівському ЗДО "Білочка" відбулося засідання команди супроводу. Було проведено комплексний аналіз розвитку вихованця з ООП, обговорено їхні досягнення у засвоєнні освітніх програм та виконанні індивідуальних завдань. За результатами моніторингу визначено прогрес дитини, що дозволило скорегувати індивідуальні програми розвитку (ІПР) для подальшої роботи протягом наступних трьох місяців.

2.jpg

25 грудня відбулися засідання КС у Зіньківському ліцеї. Учасники засідань здійснювали моніторинг виконання ІПР та динаміки розвитку дітей. Обговорили створення необхідних умов для успішної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище, зауважили найбільш ефективні методи та прийоми в роботі вчителів та корекційних педагогів. Голова команди супроводу відзначила що завдяки взаємоузгодженій діяльності педагогів, фахівців та батьків спостерігається позитивна динаміка у розвитку дітей.

3.jpg

26 грудня 2024 року відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП в Шарівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Під час засідання було здійснено аналіз навчальних досягнень учня за І семестр, визначено ефективність корекційно-розвиткової роботи та обговорено стан виконання цілей зазначених в індивідуальній програмі розвитку особи з ООП.

4.jpg

Сьогодні, 27 грудня 2024 року в Андрійковецькій гімназії Розсошанської сільської ради відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами. Члени команди супроводу здійснили аналіз результативності проведеної навчальної та корекційно-розвиткової роботи за І семестр 2024/2025 навчального року, визначили подальші напрямки та пріоритети роботи команди супроводу.

02 січня 2025 року відбулося онлайн засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами в Монастироцькій початковій школі. Було зроблено аналіз результативності проведеної навчальної та корекційно-розвиткової роботи за І семестр 2024/2025 навчального року.

12.jpg

3 січня 2025 року відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами у Сутковецькому ЗЗСО ім. Романа Лабаня.
Члени Команди супроводу здійснили аналіз навчальних досягнень та динаміки розвитку дитини з ООП за І семестр 2024-2025 н.р., висвітлено ефективність проведення корекційно-розвиткових занять.​

472047236_2884218635078803_722997412526418874_n.jpg

Команда психолого-педагогічного супроводу є важливою частиною якісного інклюзивного навчання у школі. Адже саме вона розробляє індивідуальну програму розвитку дитини, моніторить її виконання, вносить зміни, створює умови для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітнє середовище та допомагає вчителям організувати інклюзивне навчання. Саме тому в період з 26 грудня 2024 по 03 січня 2025 року у Ярмолинецькому ЗЗОО №1 відбулися чергові засідання команд ППС. На засіданнях були обговоренні актуальні питання навчання та розвитку дітей. Учасники засідань звертали увагу на виявлення труднощів в реалізації ІПР та прийняли відповідні рішення щодо їх усунення. Також обговорювали ефективні стратегії підтримки дітей з ООП та найбільш ефективні методи та прийоми.

13.jpg

Аналіз виконання індивідуальної програми розвитку (ІПР) є важливим етапом у процесі роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Цей аналіз дозволяє оцінити досягнення поставлених цілей, виявити проблеми та скоригувати подальші дії. Саме така основна мета проміжних засідань команд психолого-педагогічного супроводу, які відбулися сьогодні в Баламутівському ліцеї та в структурному підрозділі Баламутівського ліцею Розсошанської сільської ради за участі фахівця ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Наталії Войт.

3 січня 2025 року відбулося засідання команд психолого-педагогічного супроводу у Ружичанському ліцей Розсошанської сільської ради, на якому було ретельно проаналізовано:
- навчальні досягнення учнів;
- ефективність проведення корекційно-розвиткових занять;
- індивідуальний прогрес та труднощі кожної дитини.
Спільна праця вчителів, психолога, корекційного педагога та інших фахівців допомагає створювати середовище, де кожна дитина має можливість максимально розкрити свій потенціал.

MyCollages (1).jpg

Сьогодні 7 січня 2025 р. відбулися засідання команд ППС Ярмолинецького ЦРД «Калинка». Під час засідань відбулося обговорення та аналіз результатів навчання дітей, були ухваленні рішення щодо індивідуальних програм розвитку дітей з ООП та інші питання, від яких залежить створення належних умов для інтеграції дитини в освітнє середовище.

5.jpg

07.01.2025 р. у Розсошанському ліцеї відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП.

На засіданні розглядалися питання про аналіз навчальних досягнень та корекційно-розвиткової роботи за підсумками І семестру. Також переглядалися індивідуальні цілі в ІПР згідно потреб та можливостей дитини.

1.jpg

8 січня 2025 року в Малиницькому ліцеї Розсошанської сільської ради відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами, метою яких було здійснення аналізу результативності проведеної освітньої та корекційно- розвиткової роботи за І семестр 2024/2025 навчального року. Було обговорено проблеми та виклики інклюзивного навчання, ефективні напрямки підтримки осіб з ООП в освітньому середовищі.

2.jpg

09 січня 2025 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП у Соколівському ЗЗСО. Членами Команди супроводу було здійснено аналіз динаміки розвитку дитини, її навчальних досягнень, виконання індивідуальної програми розвитку та результативності корекційно-розвиткових занять.

3.jpg

09 січня 2025 року з метою обговорення результатів роботи за півріччя з дітьми, що навчаються на інклюзивному навчанні та визначення подальших напрямків роботи відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу у Скаржинецькому ліцеї Розсошанської громади.

На засіданнях обговорили успіхи та труднощі дітей у навчанні, надали рекомендації батькам для покращення навчальних успіхів, а також визначили подальші напрямки роботи.

MyCollages (2).jpg

10, 16 січня 2025 року відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами в Михайлівському ліцеї Розсошанської сільської ради. В рамках засідань, члени команд супроводу здійснили аналіз навчальних досягнень учнів, ефективності корекційно-розвиткової роботи та динаміки розвитку дітей за результатами І семестру 2024/2025 навчального року. Було обговорено стан виконання поставлених цілей за сферами розвитку, внесено зміни до індивідуальних програм розвитку осіб з ООП.

0.jpg

Фахівці консультанти ІРЦ Ярмолинецької селищної ради здійснюють цілісну систему дій та заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації, професійної майстерності так і на розвиток творчого потенціалу. Як результат в виданні Педагогічний вісник Поділля №1-2 (2024) тема : «Інклюзивна освіта- рівні можливості для кожного» опубліковано статті фахівців (консультантів) установи, а саме вчителя- дефектолога Н. Войт «ЛЕГО-конструювання– інноваційна технологія розвитку дошкільнят»; вчителя – реабілітолога О.Базюк «Вплив дрібної моторики на розвиток дітей з ООП»; вчителя-логопеда Л.Кузь «Використання здоров'язбережувальних технологій в корекційній роботі вчителя-логопеда». 

Ознайомитись зі статтями можна за посиланням: "https://drive.google.com/file/d/1FhPUOPEKzbNQYmq91uRBryzLCNG92Sn5/view?fbclid=IwY2xjawH-0jhleHRuA2FlbQIxMQABHWDVBYkS7l1GWA2t59oCo3DsbXt2ytZ8Jvt3BZkTwKQTpdPUHKNQU9zc3A_aem_3GyHlKu-sesh8TISM6zCwg"

Коли батькам слід звертатися до логопеда?

Діти не народжуються з готовою, правильно поставленою вимовою – лише поступово, пізнаючи світ, дитина вчиться складати слова і правильно їх вимовляти. На жаль, часто трапляються випадки пізнього розвитку мовлення або неправильного його формування, і в такому разі необхідні заняття з логопедом.
Робота логопеда – це не тільки формування правильної вимови звуків та слів, але й розвиток уваги, мислення, пам’яті, тобто всіх складових, необхідних для освітнього процесу.
Консультація логопеда та (чи) психолога може знадобитись у будь-якому віці, тим паче батьки самостійно не можуть виявити проблеми з мовою в дитини. Якщо раніше вважалось, що звертатись до фахівця слід у п’ятирічному віці, то сучасна медицина має на увазі отримання консультацій у фахівця вже в 2-3 роки життя дитини. Річ у тому, що до п’ятирічного віку в малюка вже повністю формується мова, і виправити дефекти буде важко, хоча й можливо.
За консультацією фахівців батьки можуть звернутися до ІРЦ Ярмолинецької селищної ради що знаходиться в селищі Ярмолинці за адресою вулиця Центральна 14.
Де можна пройти комплексну оцінку розвитку дитини за напрямками: фізичний розвиток, розвиток мовленнєвої, когнітивної та емоційно-вольової сфер.
https://www.facebook.com/groups/ircyarmolyntsy

0.jpg
474744611_2447561018969296_651563267348577862_n.jpg

24 січня 2025 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Ярмолинецької селищної ради, з метою розвитку професійної компетентності корекційних педагогів щодо корекційного спрямування освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами, відбулося засідання Клубу професійного спілкування на тему «Професійна діяльність педагога в роботі з дітьми з інтелектуальними освітніми труднощами».

Учасники засідання мали змогу підвищити фахову кваліфікацію з питань:

Особливості когнітивної та емоційно-вольової сфери дітей з інтелектуальними освітніми труднощами

Корекційно-розвиткова робота з дітьми з інтелектуальними освітніми труднощами

Адаптації/модифікації корекційно-розвиткових програм відповідно до потенційних можливостей дітей з інтелектуальними освітніми труднощами

- Корекційна робота з ритміки

- Використання прийомів здоров’язберігаючих та інформаційно-комунікативних технологій в корекційній роботі.

Дякуємо корекційним педагогам ЗЗСО Ярмолинецької, Розсошанської та Зіньковецької територіальних громад за активну участь.

beautiful-little-blonde-girl-smiles-winking-posing-touching-face-with-her-hands-in-pink-cu

3 березня відзначається Міжнародний день охорони здоров'я вуха і слуху. Цей день запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) з метою привернення уваги до проблеми втрати слуху та її профілактики.

Основні завдання цього дня:

✅ Підвищення обізнаності про фактори, що призводять до втрати слуху.
✅ Популяризація профілактичних заходів, таких як уникнення гучних звуків і використання засобів захисту.
✅ Покращення доступу до медичних послуг та сучасних слухових апаратів.

У багатьох країнах цього дня проводяться конференції, безкоштовні перевірки слуху, інформаційні кампанії, а також освітні заходи для дітей і дорослих.

🔹 Фахівці (консультанти) Інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) Ярмолинецької селищної ради також долучилися до акції та надали корисну інформацію щодо профілактики порушень слуху, важливості регулярних перевірок та способів збереження здоров'я вуха.

482302324_989027966497592_3735848121446068388_n.jpg

6 березня 2025 року в Структурному підрозділі дошкільної освіти «Веселка» Малиницького ліцею Розсошанської сільської ради, за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлани Сидорчук, відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП. Члени команди супроводу проаналізували навчальні досягнення та динаміку розвитку дитини. Було визначено подальші напрямки роботи, внесено зміни в ІПР.

483424567_510983551770312_1752391324484693922_n.jpg

10 березня 2025 року відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу в Шарівському ЗДО "Білочка". Зробили аналіз реалізації індивідуальної програми розвитку, зокрема перегляд індивідуального навчального плану та поставлених цілей у ньому й ефективність проведення корекційно-розвивальних занять, також було наголошено про важливість проведення повторної комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи з ООП.

З метою підвищення рівня загальних і професійних компетентностей корекційних педагогів у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, шляхом використання сенсорних матеріалів під час корекційно-розвиткових занять, було проведено засідання клубу професійного спілкування"Використання сенсорних матеріалів у корекційній роботі". В ході засідання було розкрито питання про сенсорний розвиток дітей з ООП, надано практичні рекомендації щодо їх використання у роботі.​

Сенсорні матеріали – це спеціальні матеріали та предмети, які стимулюють різні органи чуття: зір, слух, дотик, нюх, смак. Вони використовуються для розвитку сенсорного сприйняття, дрібної моторики, концентрації уваги, емоційної регуляції та мовленнєвих навичок, особливо у дітей.

До сенсорних матеріалів належать:
🔹 Тактильні матеріали – пісок, крупи, кінетичний пісок, різні фактурні поверхні.
🔹 Візуальні матеріали – яскраві картинки, світлові панелі, дзеркала.
🔹 Слухові матеріали – шумові коробочки, дзвіночки, барабани.
🔹 Ольфакторні матеріали – ароматичні мішечки, спеції, ефірні олії.
🔹 Смакові матеріали – різні харчові продукти для розпізнавання смаків.
🔹 Мовленнєві матеріали – дмухальні ігри, свистки, мильні бульбашки, артикуляційні тренажери, картки з логопедичними вправами.

Сенсорні матеріали активно використовуються в інклюзивній освіті, логопедичній роботі, терапії для дітей з особливими освітніми потребами та в ранньому розвитку дітей.

1.jpg

В Структурному підрозділі дошкільної освіти «Веселка» Малиницького ліцею Розсошанської сільської ради, відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП. Члени команди супроводу розглянули питання про розроблення індивідуальної програми розвитку дитини з ООП. Фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Світлана Сидорчук надала рекомендації щодо виставлення цілей в ІПР. Завдяки злагодженій роботі члени команди супроводу розробили індивідуальний маршрут особи з ООП в освітньому процесі.​

Лn.jpg

18 березня відбулися засідання КС Ярмолинецького центру розвитку дитини. Важливим етапом виконання ІПР дитини з ООП є моніторинг реалізації завдань, цілей, стратегій, які поставлені в ІПР. Командами ППС дітей було проведено моніторинг динаміки розвитку дітей з ООП та здійснено оцінювання їхніх досягнень. Учасниками засідань було розглянуто наступні питання:

- встановлення відповідності індивідуальної програми розвитку особливим освітнім потребам дітей;

- прогнозування результатів розвитку дитини з ООП відповідно до ІПР;

- аналіз виконання ІПР, виявлення труднощів у реалізації ІПР та ухвалення рішень щодо їх усунення;

- надання методичної підтримки педагогічним працівникам ЗДО;

- перегляд і уточнення завдань ІПР;

- обговорення та планування співпраці педагогічних працівників та батьків дітей з ООП з фахівцями ІРЦ.

1.jpg

ШКАРПЕТКИ ЩО ЗІГРІВАЮТЬ СЕРЦЯ

Цього року , 21 березня, у Всесвітній день людей із синдромом Дауна, ми долучаємося до флешмобу #LotsOfSocks – аби висловити підтримку людям із цією генетичною особливістю та їхнім близьким.

Цього дня по всьому світу організовують заходи та події, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості про людей із синдромом Дауна, захист їхніх прав, подолання стигматизації та створення інклюзивного середовища.

Синдром Дауна – це генетичне порушення, обумовлене присутністю додаткової третьої хромосоми в їх 21-й парі. Поширеність цього синдрому складає приблизно 1 на 900 новонароджених. У людей з таким порушенням підвищені ризики проблем із здоров’ям, у тому числі зі слухом і зором, функціонуванням щитоподібної залози, а також вроджених вад серця. Також у них спостерігається затримка когнітивного розвитку, яка не є сильно вираженою, проте, на жаль, часто виступає підставою для руйнівної стигматизації.

Дуже важливо пам’ятати та всебічно доносити: люди з синдромом Дауна, маючи доступ до належної інклюзивної освіти і медицини, живучи в середовищі, яке їх підтримує, отримують освіту, гідно працюють та ведуть активне соціальне життя.

Боротьба зі стереотипами, підвищення власної обізнаності, розвиток інклюзивності своїх спільнот є частиною нашого проєвропейського шляху та інтеграції.

26 березня 2025 року відбувся Методичний аукціон для педагогів Зіньківської та Розсошанської сільських та Ярмолинецької селищної територіальних громад. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з новими методичними підходами, обмінятися ідеями та отримати практичні поради від колег. Методичний аукціон став платформою для обговорення актуальних питань, сприяв професійному зростанню педагогів та розширенню їхніх знань у сфері інклюзивного навчання. Захід пройшов у дружній атмосфері, де кожен учасник долучився до обговорення, презентував власний досвід та отримав корисні рекомендації для подальшої роботи. Такі зустрічі є важливими для розвитку освіти дітей з ООП, допомагають педагогам знайти ефективні шляхи підтримки осіб з ООП та створювати комфортне освітнє середовище для всіх дітей.​

АДРЕСА:

32100

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

СЕЛИЩЕ ЯРМОЛИНЦІ

ВУЛ. ЦЕНТРАЛЬНА, 14

ТЕЛ. +380676649322

e-mail: yarmolyntsi_irc@ukr.net

 

bottom of page